St. Louis vyhrálo v play off NHL v Coloradu a vynutilo si pokračování série

26. 5. 2022 6:33

Hokejisté St. Louis zvítězili ve 2. kole play off NHL na ledě Colorada 5:4 v prodloužení, odvrátili první hrozbu vyřazení a snížili stav série na 2:3. Blues měli namále, ještě ve 35. minutě prohrávali 0:3 a prodloužení si vynutili až při hře bez brankáře 56 sekund před koncem základní hrací doby. Zápas rozhodl Tyler Bozak v čase 63:38. Domácím nestačil ani hattrick Nathana MacKinnona.

Colorado vedlo po úvodní třetině dvěma trefami MacKinnona a ve 25. minutě zvýšil Gabriel Landeskog tečí na 3:0. K obratu zavelel Vladimir Tarasenko, na nějž gólově navázali ve třetí třetině Robert Thomas a Justin Faulk. Domácí ještě přiblížil postupu MacKinnon, který po úchvatném sólu přes celé kluziště dostal tým v 58. minutě do vedení 4:3. Thomas ale při hře v šesti poslal z dorážky zápas do prodloužení, které rozhodl Bozak střelou od modré čáry.

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 5. zápas:

Colorado - St. Louis 4:5 v prodl. (2:0, 1:1, 1:3 - 0:1)

Branky: 4., 19. a 58. MacKinnon, 25. Landeskog - 50. a 60. Thomas, 35. Tarasenko, 56. Faulk, 64. Bozak. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Bozak, 3. Thomas (oba St. Louis). Stav série: 3:2.