reklama

Stanley Cup v Česku. Rozsíval juchal s pohárem ve Vlašimi

Michal Rozsíval se Stanley Cupem ve Vlašimi. Michal Rozsíval se Stanley Cupem ve Vlašimi. autor: ČTK
Hokejový obránce Michal Rozsíval opět po dvou letech potěšil Vlašim vzácnou návštěvou, když do rodného města díky kralování v NHL s Chicagem přivezl slavný Stanleyův pohár.

Vlašim - Hokejový obránce Michal Rozsíval opět po dvou letech potěšil Vlašim vzácnou návštěvou, když do rodného města díky kralování v NHL s Chicagem přivezl slavný Stanleyův pohár. A zájem fanoušků byl znovu obrovský, ukořistit fotku s hokejovým grálem zatoužilo několik tisíc lidí.

"Vždycky je to krásný, ale samozřejmě je to trošku něco jiného než v tom roce 2013," řekl šestatřicetiletý bek, jenž nechyběl u triumfu Blackahawks ani před dvěma lety. "Co tu byl pohár naposledy, se hodně věcí se změnilo. Tady ten zimák byl před dvěma lety rozestavěný, nebyl tady led, takže i proto jsem rád, že jsme sem mohli vzít Stanley Cup letos znova," uvedl Rozsíval. Netajil, že je příjemné si připomenout radostnou euforii z poloviny června. "Vzpomínky na něco takového jsou vždycky hezké a jen tak se to nezapomíná."

Snad někdo z prcků pohár taky přiveze

Program oslav přizpůsobil hodně dětem, s pohárem byl i v česko-kanadské škole nedaleko v Jesenici-Zdiměřicích. "Zastavili jsme se tam a ukázali pohár dětem. Byla to pro ně možnost se vyfotit a chviličku si to užít. A stejně tak jsem to chtěl tady ve Vlašimi ukázat dětem a našemu oddílu, abychom to všichni společně oslavili," řekl Rozsíval.

Možná i díky němu se jednou přihlásí hokejový talent, který si jako malý užíval dnešní slavnost. Jako tomu bylo u Ondřeje Paláte z Tampy Bay, jehož inspiroval Pavel Kubina, či u Pavla Zachy, kterého letos draftovalo New Jersey. Ten má hluboko v paměti vrytou podobnou akci s Patrikem Eliášem.

"Doufejme, že to takhle jednou bude a někdo z těch prcků, co se tady se mnou dneska fotili, se na to zpětně podívá a jednou budou oni blízko tomu, aby to vyhráli. Bylo by to hezké, kdyby se to podařilo a byl to třeba navíc kluk z Vlašimi," uvedl Rozsíval.

Před oslavami v Chicagu řádila tornáda

Sám prožil zisk Stanley Cupu poněkud netradičně. Ze sestavy během bitev play off vypadl kvůli zlomenému kotníku. "Samozřejmě je to něco jiného, když se člověk kouká z hlediště, než když je na ledě. Ale i tak jsem měl hroznou radost a měl jsem alespoň šanci to prožít s rodinou. Měl jsem je u sebe a mohl to prožít zase z jiné strany. A vidět, jak to prožívají oni. Každopádně je krásné být součástí něčeho tak velkého," prohlásil.

K tomu všemu se přidaly cestovní komplikace kvůli nevlídnému počasí. "Jeli jsme se podívat na pátý zápas do Tampy, a když jsme se vraceli na šestý, tak v Chicagu byla nějaká tornáda a strašná bouřka, takže to trochu trvalo, než jsme se do Chicaga dostali. Ale nakonec to vyšlo a stihli jsme i oslavy. Všechno bylo zpožděné, všude byla spousta vody, přivezli později i Stanley Cup," řekl Rozsíval.

Nyní si může v klidu vše trošku vynahradit. Má na to dva dny. "Dneska a ještě zítra, kdy máme pár soukromých akcí. V osm to pak už letí zase dál, tuším, že do Švédska. Máme dnes večer soukromou oslavu, ale na noc jde pohár ve dvanáct hodin spát. Slaví jen do dvanácti, pak bude spát se strážci. Zabalí ho a jedou s ním na hotel," popsal.

Na oslavy přijedou Vrbata i Straka

Žádné zvláštní instrukce k užívání nejcennější klubové trofeje hokejového světa nedostal. "Oni akorát zjistí, co máme v plánu. Navíc já ty instrukce vím už od minule. Jinak nic speciálního. Oni jsou docela povolní ve všem a dá se s nimi mluvit, i když samozřejmě dávají bacha, aby se pohárku něco nestalo," uvedl Rozsíval s úsměvem.

Oslav si bude užívat především s rodinou. "Pozval jsem i kamarády a samozřejmě také hráče, i když sezona je blízko a mnozí nemohli, protože jsou pryč. Ale přijedou třeba Martin Straka nebo Radim Vrbata," dodal.

reklama