reklama

Šťastný Hadamczik: Hráči věří stylu, který chceme hrát

Alois Hadamczik vymyslel na úvod sezony parádní taktiku. Hokejová reprezentace vyhrála Karjalu bez ztráty jediného bodu. Alois Hadamczik vymyslel na úvod sezony parádní taktiku. Hokejová reprezentace vyhrála Karjalu bez ztráty jediného bodu. autor: CPA - Eduard Erben
Alois Hadamczik může být spokojený, reprezentace totiž vstoupila do nové sezony stoprocentně a ovládla finskou Karjalu: "Sešla se dobrá parta kluků," říká.

Turku - Trenér Alois Hadamczik byl po zápase i po turnaji maximálně spokojený. Jeho svěřenci se stali prvním českým výběrem, který v osmnáctileté historii dokázal finskou akci celkově vyhrát.

"Sešla se dobrá parta kluků, hlavně lidsky. Samozřejmě, že jsou to i dobří hokejisté. Jsou tady dobří staří hráči, propojení se střední generací, i mladíci jako Hertl, Krejčík nebo Svoboda do týmu dobře zapadli," řekl Hadamczik.

Oba brankáři byli výborní

České mužstvo nastartoval zvládnutý domácí duel se Švédskem v Liberci.

"První třetina se nám moc nevydařila, ale druhá a třetí ano. Hráli jsme výborně," pochvaloval si reprezentační kouč, který ocenil výkon obou brankářů Alexandra Saláka a Ondřeje Pavelce. Oba inkasovali jen jednou. "Byli výborní," řekl Hadamczik.

Důležitá podle něj byla už úvodní porada před turnajem, v pondělí před prvním tréninkem.

Hráči věří tomu, co chceme hrát

"Řekli jsme si, co chceme hrát. V obraně, při založení útoku. Vše se propojilo a hráči tomu věří. Musím všechny pochválit za vůli, za velmi dobrý přístup a nasazení do hry," uvedl.

Důležitý krok k výhře nad Ruskem udělali Češi už v první třetině, kdy využili dvě přesilové hře.

"Ve druhé třetině jsem se ale trochu obával (o výsledek). Měli jsme velký tlak, mohli dát na 3:0 nebo 4:0, ale pak jsme v oslabení inkasovali na 2:1. O přestávce jsme si řekli pár věcí a ukázalo se, že tým fungoval," dodal Hadamczik.

reklama