reklama

Šťastný kapitán Lva: Rusové nebudou rádi, že jsme ve finále!

V Praze se bude hrát finále KHL. Lev Praha zdolal v pěti zápasech Jaroslavl a míří do boje o Gagarinův pohár. Rusáci za to rádi nebudou, řekl kapitán Jiří Novotný. V Praze se bude hrát finále KHL. Lev Praha zdolal v pěti zápasech Jaroslavl a míří do boje o Gagarinův pohár. Rusáci za to rádi nebudou, řekl kapitán Jiří Novotný. autor: CPA Eduard Erben
Lev Praha dotáhl fantastickou jízdu do finále Kontinentální hokejové ligy. "Rusové asi nebudou rádi, že si o Gagarina zahraje český tým," smál se kapitán týmu Jiří Novotný.

Praha - Je hotovo! Lev Praha dotáhl to, čemu na začátku sezony asi věřil jen málokdo. Výborně rozehranou sérii s Jaroslavlí na druhý pokus konečně ukončil a po domácí výhře 3:2 slaví postup do finále Kontinentální ligy.

Lev Praha si o Gagarinův pohár zahraje jako vůbec první mimoruský tým v historii, na svého soupeře ale teprve čeká. Vzejde z dvojice Magnitogorsk - Ufa.

"Řekl bych, že Rusové nebudou moc rádi, že si o pohár zahraje český tým," smál se po utkání kapitán Lva Jiří Novotný.

Byl v euforii, ale to se není čemu divit. Většina hráčů si postupem do finále KHL splnila svůj sen. A navíc jim vestoje aplaudovalo téměř deset tisíc diváků v O2 aréně. Ani takovou podporu diváků Lev ještě nikdy nezažil.

Jak jste takový úspěch bezprostředně poté v kabině oslavili?
Jsme šťastní, je to jen chvilku, co jsme postoupili. Ale už jsme si stihli dát v kabině pár piv.

Jak velký to musí být šok pro Rusko, že si o Gagarinův pohár zahraje neruský tým?
Asi nejsou rádi, že o Gagarina bude hrát český tým. Ale my jsme za tím šli. Přenesli jsme do play off výsledky ze základní části a jsme tam zaslouženě.

Co rozhodlo sérii proti Jaroslavli?
Drželi nás gólmani. Na oba dva jsme se mohli spolehnout v celém play off. To byli naši nejlepší hráči. Navíc jsme hráli to, co v základní části. Měli jsme dobrou obranu, nedostávali jsme góly. Stačilo nám vstřelit dva tři góly a vyhráli jsme to.

V čem byla Jaroslavl nepříjemnější než Doněck?
Vyřadila největší dva favority ligy (Dynamo a Petrohrad) a vycházela stejně jako my z obrany. Také jim výborně chytal gólman. Je to mladý a hrozně nepříjemný tým, jsou to velcí bojovníci a cítit to bylo v každém utkání

Teď vás čeká Ufa, nebo Magnitogorsk. Jde si vybrat?
Samozřejmě víme, jak je ta série rozehraná (Magnitogorsk vede 3:1 na zápasy). Vybírat si ani nemůžeme. Jsme šťastní a budeme prostě čekat na soupeře a uvidíme, jestli začneme doma, nebo venku.

Celý zápas jste měli i dnes v podstatě pod kontrolou, ale bylo to pořád o jeden gól. Jak těžké bylo v závěru náskok udržet?
Byly to nervy. Vždycky jsme odskočili na dva góly a během pěti minut inkasovali. Byly to nervy, ale tak přece jsme museli udělat něco pro fanoušky, ne? Zvládli jsme oslabení a nakonec jsme si s přehledem pohlídali i jejich hru bez brankáře.

Právě fanoušci si závěr zápasu opravdu užili. Co vy?
Jsme za to šťastni a víme, jak je to tady v Praze těžké. Nejsme tady jen my, je tady více hokejů a fotbalů, ale my jsme měli v celém play off naprosto vynikající podporu.

reklama