Statečný Lev prohrál v Moskvě první válku až po prodloužení

20. 2. 2013 19:25
Pražský tým v prvním utkání play off potrápil velkého favorita, nakonec ale podlehl v prodloužení.
Kapitán Lva Praha Jiří Novotný.
Kapitán Lva Praha Jiří Novotný. | Foto: Eduard Erben

Moskva - Podali statečný výkon, nakonec ale odjeli z ledu se svěšenými hlavami. Hokejisté Lva Praha podlehli v prvním utkání play off KHL po obrovském boji favorizovanému CSKA Moskva 2:3 po prodloužení.

Domácí tým v normální hrací době dvakrát vedl, Lev však vždy srovnal skóre. Prodloužení si vynutil díky brance Michala Řepíka z 57. minuty. Prodloužení nabídlo vynikající hokej, ve kterém zářili oba brankáři - Slovák Staňa a Čech Pöpperle.

O osudu zápasu nakonec rozhodla přesilová hra moskevských, kterou v 75. minutě zápasu rozhodl Rylov po výborné individuální akci a přihrávce Alexandra Radulova. Smolařem zápasu se stal obránce Oystrick, jenž si dal vlastní gól a po jehož faulu domácí rozhodli utkání.

Sýkora: Zápas rozhodly přesilovky

"Po takto prohraném zápase se nemluví lehko. Myslím si, že jsme ve hře pět na pět důstojným soupeřem CSKA, ale zápas se rozhodl v přesilovkách. Domácí vstřelil všechny góly v přesilovkách a my jsme udělali hodně chyb v tom, že jsme CSKA ty početní výhody nabídli," řekl na tiskové konferenci po utkání trenér Lva Václav Sýkora.

"Celkem bylo v zápase šest našich oslabení a z toho dvě v prodloužení. Přesilovky jsou silná stránka CSKA. Musíme se připravit zítra na další zápas a doufám, že ho sehrajeme dobře," dodal kouč.

Petružálek třemi body srazil Slovan

První zápas se vůbec nepovedl Slovanu Bratislava. Slovenský celek utrpěl na ledě Dynama Moskva debakl 1:5 a také on musí v sérii dohánět ztrátu. Na výhře domácích se dvěma góly a jednou asistencí podílel útočník Jakub Petružálek.

Dramatický souboj, ovšem bez gólů, nabídl duel mezi Petrohradem a Mytišči. V normální hrací době branka nepadla, nicméně ve čtvrté minutě prodloužení duel rozhodl Nor Thoresen po přihrávce Průchy. Poslední středeční zápas dopadl výhrou hostujícího Čerepovce na ledě Jaroslavle.

Play off Kontinentální hokejové ligy - osmifinále:

Západní konference - 1. zápas:

CSKA Moskva - Lev Praha 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. I. Radulov (A. Radulov, Rylov), 47. Kvaša (Denisov, Morrisonn), 75. Rylov (A. Radulov) - 25. Vrána (Řepík, Birner), 56. Řepík (Birner, Oystrick). Rozhodčí: Odinš (Lot.), Rönn (Fin.) - Balodis (Lot.), Dědulja (Běl.). Vyloučení: 4:6, navíc Davis - Hossa oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3219. Stav série: 1:0.

CSKA: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - Persson, A. Radulov, I. Radulov - Širokov, Grigorenko, Kvaša - Žarkov, Sprukts, Davis - Monja, Prochorkin, Ljubimov. Trenér: Valerij Bragin.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Lepistö, Mikúš, Mäenpää, Krejčík - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Surový, Cipulis - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek - Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

Západní konference - 1. zápasy:

Jaroslavl - Čerepovec 1:2, Dynamo Moskva - Slovan Bratislava 5:1 (Petružálek 2+1, Kvapil 0+2 - Vondrka 1+0), Petrohrad - Atlant Mytišči 1:0 v prodl. (Průcha 0+1).