reklama

Steel Cup v Třinci ovládl Slovan. Oceláři na závěr turnaje porazili švédský Linkoping

Třinec obsadil v domácím turnaji druhé místo. Třinec obsadil v domácím turnaji druhé místo. autor: Lukáš Filipec
Třinec společně s Vítkovicemi uspořádali třetí ročník mezinárodního turnaje Steep Cup. Měření tří soutěží nakonec zvládl nejlépe bratislavský Slovan, který zápolení ovládl se ziskem šesti bodů ze tří zápasů. Ocelářům k zisku poháru nestačil ani skalp elitního švédského týmu - Linkopingu - v poslední utkání turnaje.

Třinec – Třetí ročník třineckého hokejového turnaje Steel Cup ovládl Slovan Bratislava, který si vítězství zajistil dnešním vítězstvím nad Vítkovicemi. Domácím Ocelářům k zisku poháru nepomohlo ani vítězství nad loni třetím týmem švédské ligy Linkopingem.

Kemp NHL, aneb když se 40 mladíků rve o místo na slunci. Je to boj, říká Lukáš Jašek z Vancouveru Kemp NHL, aneb když se 40 mladíků rve o místo na slunci. Je to boj, říká Lukáš Jašek z Vancouveru Čtěte zde

Třinec byl od úvodních minut aktivnější a své šance přetavil i ve vedoucí branku, o kterou se postaral Kanaďan Cory Kane, který je u Ocelářů na zkoušce a zatím se ukazuje ve skvělém světle.

"Cory je fantastický, je na nejlepší cestě k podpisu smlouvy. Do týmu dobře zapadli i Štefan Ružička a Lukáš Kozák. Jejich další působení v Třinci je ale otázkou dalšího jednání, nic bych nepředbíhal," prozradil trenér domácích Vladimír Kýhos.

V dalším průběhu zápasu byla k vidění dál spousta zajímavých situací. Své příležitosti ale neproměnili na jedné straně Hrňa s Draveckým, ani norští bratři Olimbové na straně druhé.

Kýhos: Neřekl bych, že turnaj vyhrál nejlepší tým

Ujaly se až dvě jako přes kopírák stejné rány od modré, obě z holí třineckých beků - Lukáše Galvase a Vladimíra Rotha. Linkoping však zvládl duel zdramatizovat dvěma góly ve třetí třetině. Oceláři ale hubený jednobrankový náskok zvládli uhájit.

Předloni ho vypískali, teď se vrátil na místo činu. Vše je zapomenuto, tvrdí třinecký Ružička Předloni ho vypískali, teď se vrátil na místo činu. Vše je zapomenuto, tvrdí třinecký Ružička Čtěte zde

"Byl to kvalitní turnaj. První zápas se Slovanem byl z naší strany hrozný, proti Vítkovicím už to bylo lepší. Dobře náš prověřil i dnešní souboj se Švédy," řekl Kýhos, který také okomentoval fakt, že pohár pro vítěze si na Slovensko odváží Bratislava. "Neřekl bych, že to byl nejlepší tým turnaje. O všem rozhodl gól, který jsme od nich inkasovali pár vteřin před koncem a prohráli jsme s nimi," dodal.

Celkově tak za slovenským účastníkem KHL skončili druzí pořadatelé z Třince, třetí Vítkovice a na posledním místě Linkoping.

Hokejový Steel Cup:

HC Oceláři Třinec - Linköping HC 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 10. Kane, 32. Galvas, 39. Roth - 46. S. Karlsson, 55. Bergfors.

HC Vítkovice Steel - HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Smoleňák, 55. Cheechoo.

Konečné pořadí: 1. Slovan Bratislava 3 zápasy/6 bodů (skóre 7:6), 2. Třinec 3/5 (9:8), 3. Vítkovice 3/4 (6:8), 4. Linköping 3/3 (8:8).

reklama