Štěpánek pochytal 41 střel a zařídil vítězství Čerepovce

17. 10. 2015 12:02
Český hokejový brankář ve službách Severstalu Čerepovec Jakub Štěpánek kryl v dnešním zápase na ledě Vladivostoku 41 střel a stal se tak hlavním strůjce vítězství svého týmu 4:1.
Jakub Štěpánek.
Jakub Štěpánek. | Foto: ČTK

Moskva - Brankář Jakub Štěpánek vychytal hokejistům Čerepovce v Kontinentální lize výhru 4:1 ve Vladivostoku. Český gólman zastavil 41 střel domácích hráčů a pomohl týmu odpoutat se z posledního místa v tabulce Západní konference.

Štěpánek dvě třetiny odolával, kapituloval až ve 41. minutě. Domácí snížili na 1:3, na poslední gól Čerepovce pak v přesilovce přihrál obránce Ondřej Němec. Vladivostok prohrál počtvrté za sebou.

Vladimír Sobotka z Omsku si upevnil pozici nejlepšího českého střelce v lize desátým gólem v sezoně. Na ledě moskevského Dynama reprezentační útočník vyrovnal na 1:1, ale Avangard už další branku nepřidal a domácí tým nakonec zvítězil v prodloužení.

Rovněž gól Radka Smoleňáka pomohl Medveščaku Záhřeb v utkání s Jekatěrinburgem jen k zisku jednoho bodu za prohru 2:3 v prodloužení. Ke kanonádě bratislavského Slovanu, který porazil Chanty-Mansijsk 6:0, přispěl jedním zásahem Václav Nedorost.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - CSKA Moskva 3:2 (za domácí T. Zohorna 0+1), Vladivostok - Čerepovec 1:4 (za hosty Němec 0+1), Novokuzněck - Nižnij Novgorod 3:4 v prodl. (za domácí Kousal 0+1), Novosibirsk - Dinamo Minsk 2:3 v prodl., Dynamo Moskva - Omsk 2:1 v prodl. (za hosty Sobotka 1+0), Viťaz Podolsk - Barys Astana 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Horák 0+1), Slovan Bratislava - Chanty-Mansijsk 6:0 (Nedorost 1+0, Kašpar 0+1), Záhřeb - Jekatěrinburg 2:3 v prodl. (Smoleňák 1+0, Kvapil 0+1 - Koukal 0+1).