Štěpánek: Ztratit tříbrankové vedení by bylo na pováženou

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 12. 2012 5:00
Přestože až do 48. minuty to vypadalo, že si hokejisté pražského Lva jdou bezpečně za výhrou, během necelé minuty si vše zkomplikovali.
Jakub Štěpánek s vypětím všech sil a svých obránců ustál závěrečný tlak hokejistů Novgorodu | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Přestože až do 48. minuty to vypadalo, že si hokejisté pražského Lva jdou v přímém boji o sedmé místo v Západní konferenci KHL s Nižným Novgorodem bezpečně za výhrou, během necelé minuty si vše zkomplikovali.

Místo vedení 3:0 vedl Lev už jen o jednu branku a až do konce zápasu jeho hráči trnuli, aby Torpedo nevyrovnalo.

Nakonec však Lev především zásluhou brankáře Jakuba Štěpánek náporu Novgorodu vedeného hvězdou NHL Alexandrem Sjominem odolal a díky gólu do prázdné brány v závěrečné minutě zápasu vyhrál 4:2, vzdálil se svému soupeři na rozdíl čtyř bodů a o skóre se dostal na šesté místo před svého příštího soupeře Slovan Bratislava.

"Věděl jsem, že to nebude lehké, zatím jsme totiž od mého příchodu neměli jednoduchý zápas, těch čtrnáct posledních minut, to bylo hodně vypjaté. Ztratit vedení tři nula by ale bylo hodně na pováženou," řekl novinářům po zápase šestadvacetiletý reprezentační brankář.

V prvních dvou třetinách jste si příliš nezachytal, zato ve třetí se na Vás hrnul jeden útok za druhým. Jak jste to z branky viděl Vy?
Chytalo se mi celkem dobře, v první třetině jsem toho moc neměl, měli jen jednu velkou šanci, když jeli dva na jednoho, jsem rád, že mě to trefilo. Ta první třetina ale byla špatná z obou stran, z jejich možná ještě více, ale cítil jsem se postupem času lépe a lépe.

Čemu ale připisujete fakt, že vás soupeř ve třetí třetině tak přehrával?
Dali nám, nechci říct náhodné góly, ale u toho prvního chtěl přihrávat a sjelo mu to, a u toho druhého trefil našeho obránce a mě to zase zajelo mezi nohy, bylo to o štěstí.

Čím to, že si Lev v závěrečných třetinách v posledních třech zápasech zkomplikoval dobře rozehrané zápasy?
Těžko říct, proč si to nedokážeme pohlídat, musíme se na to víc soustředit, zaplaťpánbůh jsme ale vyhráli všechny ty tři zápasy za sebou. Buďme rádi za devět bodů, ale jednou to mohou otočit.

Těší Vás to o to více, že jste vyhráli nad sousedem v tabulce?
Bylo to o šest bodů, jsme rádi. Věděli jsme, že jsou bod za námi, navíc měli ještě zápas k dobru. Jsou to teď čtyři body, ale je tam pořád spousta mančaftů, které ztrácí dalšách čtyři pět bodů. V téhle fázi ten náskok vůbec nic neznamená, do konce základní části je zhruba dvacet zápasů, to je ještě strašně moc bodů.

Dnes Vás soupeř trefil minimálně třikrát do masky...
To se někdy stává, je lepší dostat do hlavy než do brány.

Kdy jste se dozvěděl, že dnes půjdete do brány?
Mě se neptejte, nám je vždycky řečeno den před zápasem, teď to možná vypadá, že se s Pepísem (Tomášem Pöpperlem) střídáme.

Jak byste vůbec zhodnotil své působení po Vašem příchodu z Petrohradu?
Musím to zaklepat, cítím se diametrálně odlišně. Myslím, že se to obrátilo k lepšímu, snad to na mě je i vidět, že dokážu mužstvo podržet i ve vypjatých chvílích. Snad to bude i pokračovat, jsem rád, že mě tady vzali, že mi dávají aspoň ob ten zápas šanci.

Jaké si osobně dáváte cíle?
Play off je naše meta, když budeme hrát dobře, tak to bude blízko. Ale nic není hotové, týmy jsou všechny strašně moc nebezpečné, je jedno, jestli hrajete s prvním nebo s posledním. Všechny zápasy jsou strašně náročné, teď budeme hrát na Slovanu další hrozně těžký zápas, zase zápas o šest bodů.

Když hrál Slovan v Praze, měl jasnou diváckou převahu. Bojíte se bouřlivé atmosféry v Bratislavě?
Nebojím se žádného zápasu, už jsem tam letos byl, byl to můj poslední zápas za Petrohrad. Tam to všichni soupeři mají těžké, je jedno, jestli přijede někdo z první čtyřky nebo poslední mančaft. Slovan dobře brání a čeká na svoje šance a ty doma využívá, nečeká nás vůbec nic lehkého.