reklama

Štěpánka vytáhla bomba z postele. Vůbec jsem si neodpočinul

Jakub Štěpánek líčil po zápase se Lvem novinářům, jak on i celý jeho tým z Čerepovce musel kvůli bombovému poplachu strávit celou dobu před odjezdem na stadion mimo hotel. Jakub Štěpánek líčil po zápase se Lvem novinářům, jak on i celý jeho tým z Čerepovce musel kvůli bombovému poplachu strávit celou dobu před odjezdem na stadion mimo hotel. autor: CPA Eduard Erben
Po zápase s pražským Lvem se už smál, ale před ním mu moc do smíchu nebylo. V den zápasu po ranním rozbruslení se Jakub Štěpánek zrovna chystal usnout, když jej vyrušily sirény.

Praha - Po zápase s pražským Lvem se už smál, ale před ním mu moc do smíchu nebylo. V den zápasu po ranním rozbruslení se Jakub Štěpánek zrovna chystal usnout, když jej vyrušily sirény.

Anonym totiž po jedné hodině odpolední sms zprávou oznámil, že ve dvou budovách poblíž pražské Flory jsou umístěny bomby. Policie tak narychlo evakuovala i hotel Marriott, v němž hokejisté Štěpánkova Čerepovce před středečním zápasem KHL se Lvem bydleli.

"Zrovna jsme si šli lehnout, ale samozřejmě jsme si vůbec neodpočinuli. Dvě hodiny jsme seděli v hotelové restauraci, dali si kafe. Později nás odvezli do jiného hotelu, ale nové pokoje nám nepřidělili, takže jsme jen čekali na recepci do odjezdu na zápas," řekl Štěpánek novinářům po zápase, který Lev vyhrál 3:1, a bodoval tak už pojedenácté v řadě.

Štěpánek nakonec dostal volno

Sedmadvacetiletý reprezentační gólman však nakonec k zápasu proti některým svým kolegům z národního týmu nenastoupil, protože mu dal trenér týmu Igor Petrov volno kvůli velké vytíženosti, a do branky se tak postavil Ivan Kasutin.

"Chytal jsem teď snad dvacet pět zápasů v řadě, tak mi trenér řekl, že mě nechá odpočinout a že vyzkouší Kasutina," přiznal mistr světa z roku 2010, který chytá za Severstal od nové sezony poté, co po většinu minulé sezony dělal po vyhazovu z Petrohradu gólmanskou dvojku právě ve Lvu.

Do zápasu nezasáhl ani další český reprezentant v barvách Čerepovce, obránce Petr Čáslava, kterého podle Štěpánka nepustila do zápasu viróza. Pro oba ale nebyla povinná evakuace hotelu žádnou novinkou. 

"Venku jsem byl jen já, Časy a Švéd"

"Přesně to samé se nám stalo v Bratislavě (MS 2011). Z celého mančaftu tenkrát vyšel ven asi jeden člověk a dost podobné to bylo i tentokrát. Venku jsem stál jen já, Časy (Čáslava) a jeden Švéd. Ostatní asi nerozuměli, co hlásí, takže si dali polštář přes hlavu a pokračovali dál," smál se odchovanec vsetínského hokeje.

"Ale nakonec stejně všechny z hotelu vyhnali, protože to tam taky museli prohledat," dodal Štěpánek.

reklama