reklama

Štich hlídal Eden. Rváče Mnichova by si vzal do parády

Bavorský klub přijel po estrádě ve Varech s nálepkou rváčů. Šťouchanic bylo dost i v přáteláku se Slavii. Bavorský klub přijel po estrádě ve Varech s nálepkou rváčů. Šťouchanic bylo dost i v přáteláku se Slavii. autor: hc-slavia.cz
Vladimír Růžička ukázal na svého mamuta Davida Šticha prstem a řekl: Vem si Mnichov do parády.

Praha - Vladimír Růžička už z minulosti dobře ví, jak moc bolí zápasy s německými týmy. Proti Red Bullu Mnichov, který v pátek nedohrál zápas s Karlovými Vary (čtěte ZDE), připravil svou Slavii perfektně.

Zkušený kouč dokonce počítal i s krizovým scénářem. Už před zápasem proto ukázal prstem na svého mamuta v obraně Davida Šticha a řekl: Ty na ledě sjednáš respekt!

"Trenér mě na ně před zápasem upozornil a řekl, ať si je když tak vezmu do parády," přiznal po utkání novinářům obrovitý bek, který se většinou s protihráči nemazlí. 

I když po něm soupeři šli i teď a diváci po páteční estrádě ve Varech bitku očekávali, Štich rukavice nakonec neshodil, nebylo to třeba. Slavia hru kontrolovala a ambiciózního soupeře nakonec přehrála jasně 5:1.

V jednu chvíli to ale vypadalo, že rukavice shodíte. S jejich rváčem Dannym Boisem jste se do konfliktu dostal...
To je pravda. Trenér mě na něj už před zápasem upozorňoval a řekl, ať si ho když tak vezmu do parády. On za mnou přijel už ve druhém střídání a chtěl se do mě pustit. Říkal jsem mu, že jestli chce, tak na konci zápasu. Pak jsme ale vedli a já se nechtěl zbytečně rvát, protože jsem tady kvůli hokeji. Když to bude potřeba, v sezoně to udělám. V přípravě si chci ale zahrát hokej.

Co se na ledě dělo za rozhodnutého stavu? Nebáli jste se, že po vás půjdou tak, jako údajně v Karlových Varech?
Musím říct, že jsem přesně tohle očekával. Myslel jsem si, že nebudou koukat na puk a budou po nás lítat. Dávali jsme si ale na konci kotouč rychle od hokejek, takže se jim nedařilo se k nám přiblížit. To bylo naše plus.

Počítali jste před zápasem s tím, že by to mohlo dopadnout jako v Karlových Varech?
Ne, já jsem čekal, že to bude normální zápas. Od trenéra jsme ale dostali před zápasem upozornění, že to jsou Němci a mají tam spoustu Kanaďanů, kteří dělali tu černou práci v nižších soutěžích v zámoří. Řekl nám, ať si dáváme bacha po odehrání puku a čekáme tvrdé souboje, ať nejsme zranění. A oni to plnili, dohrávali všechno, co mohli.

Bylo těch zákroků víc než v extralize?
Bylo. Hlavně ti Kanaďané šli do všeho krosčekem a osekávali nás. K hokeji to ale patří. Rozhodčí tyhle malé zákroky nevidí a my to musíme vydržet. 

Nebylo to zvláštní, jít po hráčích tak tvrdě i v přípravě?
Bylo to nezvyklé, ale pro nás určitě dobré. I v extralize se najdou kluci, kteří to budou dohrávat. Jsme rádi, že jsme takový tým na přípravu dostali. Prověřilo nás to, jestli jsme tvrdí a jestli tohle umíme ustát. A myslím, že se nám to povedlo. Nebyli jsme zbytečně vylučováni, neopláceli jsme a to je pro nás velké plus do sezony.

Myslíte, že si vás tady na Slavii trenér Růžička vzal přesně pro to, abyste chránil opory týmu?
To nevím, my se o tom ještě nebavili. Když mi to ale řekne, budu to plnit. Rozhodně nepůjdu do zápasu s tím, že se budu rvát. Když na to ale přijde čas a ucítím, že to týmu pomůže, tak to klidně udělám.

reklama