reklama

Stíny Lva v Popradu: Klub má potíže s financováním i halou

Hokejová hala v Popradu Hokejová hala v Popradu autor: Michal Šenk
Tři roky klub HK Poprad, kdysi v pozici lídra slovenského hokeje, řeší problémy a paběrkuje. Bude hrát slovenskou extraligu?

Poprad - Tři roky už se pod Tatrami nehraje KHL. Tři roky klub HK Poprad, kdysi v pozici lídra slovenského hokeje, řeší problémy a paběrkuje. Momentálně není vůbec jasné, jestli dokáže najít peníze aspoň na slovenskou extraligu.

Dávid Bondra, syn hokejové legendy Petera Bondru, v Popradě přes léto trénuje. Že by tu ale hrál, to nehrozí. Mimo jiné také proto, že chtít hrát za Poprad je ošemetné rozhodnutí. Mladý talent dá přednost rozvoji v zámořské juniorské soutěži.

Klub kvůli finančním problémům bojuje vůbec o setrvání v nejvyšší slovenské hokejové lize. Přitom ještě nedávno patřil mezi její elitu. Hrála se tu dokonce Kontinentální hokejová liga.

Právě odkaz ruské ligy a projektu HC Lev je pod Tatrami patrný stále. Hala je i tři roky po krachu projektu KHL v Popradu a jeho přesunu do Prahy pořád překryta obrovským reklamním plakátem na tým HC Lev Poprad - Tatry. Branding krátce fungujícího klubu KHL je na stáncích s občerstvením, obchodu se suvenýry. Letadla s hráči hostujících klubů ruské ligy provoz místního malého letiště už ale nedělají.

Vybavení se porcuje na dražbách

Tímto výčtem ovšem spojení s minulostí nekončí. Vybavení stadionu, které patřilo společnosti HC Lev Poprad, s. r.o., majiteli licence na KHL a řady investic v Popradu, se teď porcuje ve veřejných dražbách.

Například minulý týden získalo město Poprad v pátém kole dražby soupisu majetku zmíněného „eseróčka“ osvětlení haly a nábytek ze sky boxů.

Stadion, na němž každé ráno krouží několik dětí s pár rodiči v hledišti, případně jej navštíví pár stovek diváků na přípravný zápas áčka působí na současné poměry lehce předimenzovaně. Čtyřtisícovou kapacitou hlediště i parkovištěm před halou pro stovky aut.

Jakýmsi symbolem konce bohatých časů se stala kostka nad ledem stadionu. Tu před nedávnem ve čtvrtém kole dražby získala firma Trik, s.r.o.. Podle platných smluv jí ale chybí povolení na provoz a dokonce i umístění kostky na stadionu. Město Poprad proto nového majitele kostky vyzvalo k jejímu odstranění.

Primátor slíbil, že licenci získá

Problémy řeší nejen město jako vlastník stadionu, který kvůli právním sporům a absenci investora zachází, ale eskalují také trable klubu, který na něm hraje slovenskou hokejovou extraligu.

HK Poprad s kamzíkem ve znaku, předchůdce a také nástupnický tým Lva Poprad, který tamní stadion naplňoval jen jednu sezonu, do 1. srpna Slovenskému hokejovému svazu nedokázal bezdlužnost. Požádal o prodloužení lhůty na její dodání do 15. srpna s tím, že řeší, jak závazky vůči hráčům a dodavatelům vyrovnat.

Primátor Popradu Anton Danko se měl u vedení hokejového svazu osobně zavázat, že Poprad dokáže nároky licence brzy splnit. A sám prý chce hokeji v Popradu pomoct. „Osobně udělám pro zachování hokeje v Popradu vše. Hodně vkládám do mé schůzky s Janom Telenským,“ řekl Danko.

Telenský je slovenský patriot, který má řadu investičních aktivit v zahraničí, podniká především v oblasti nemovitostí. A byl i jedním z mužů v pozadí projektu KHL v Popradu.

reklama