reklama

Strach nad ledem, krvavý zákrok českého obránce možná ukončí kariéru mladého Fina

Zraněný Otto Kivenmäki. Zraněný Otto Kivenmäki. autor: Youtube.com
Chvíle hrůzy prožili aktéři sobotního duelu finské hokejové ligy mezi Ässätem Pori a Lukko Rauma. Po zákroku českého obránce hostů Davida Němečka zůstal v kaluži krve ležet teprve devatenáctiletý útočník Otto Kivenmäki, jemuž dokonce hrozí konec kariéry.

K osudnému momentu došlo v polovině druhé třetiny. Kivenmäki najížděl z boku na branku soupeře, když se střetl se čtyřiadvacetiletým reprezentantem Němečkem.

Mladý Fin při nárazu přišel o helmu a při pádu se tvrdě udeřil do nechráněné hlavy, z níž mu začala crčet krev.

Souboj Němečka s Kivenmäkim:

Český obránce ihned zamířil do šaten, Kivenmäkiho spoluhráči naléhavě gestikulovali, ať ke zraněnému hokejistovi okamžitě přiběhne lékař. Po základní pomoci byl přivezen do nemocnice.

"Jménem Otty i svým děkujeme za všechny zprávy. Nemůžu na každou odpovědět osobně, ale všechny nás potěšily. Klukovi se daří vzhledem k okolnostem docela dobře, je v nemocnici pod dohledem lékařů a už se i usmál," napsala na sociální sítě hokejistova matka vyjádření, které převzala s přáním brzkého uzdravení a návratu do běžného života i organizace Detroitu Red Wings, který Kivenmäkiho v roce 2018 draftoval a jeho výkony ve finské lize sledoval.

Kivenmäki si podle maminky na střet vůbec nepamatuje a má na hlavě velkou tržnou ránu. "Zítra budeme vědět víc a budoucnost řekne zbytek. V každém případě jeho sezona (a v nejhorším případě i kariéra) je u konce," připojila maminka.

"Velké díky doktorovi Ässätu za příkladné jednání na ledě, v kabině i poté, a také každému, kdo chápe, že tohle není otázkou hokejové kariéry mladého člověka, ale celého života milovaného člena rodiny a kamaráda mnohých," napsala Kivenmäkiová v neděli.

V pondělí večer přinesly sociální sítě dobrou zprávu, neboť mladý hokejista byl propuštěn z nemocnice do domácího ošetřování.

reklama