Straka: Chyby bohužel děláme vždycky. Dáváme si vlastní góly

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 4. 2013 0:00
Hned několikrát byli hokejisté Plzně blízko k tomu, aby si po úvodních dvou zápasech finále extraligového play off odvezli domů dvě výhry.
Plzeňský kapitán Martin Straka
Plzeňský kapitán Martin Straka | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Hned několikrát byli hokejisté Plzně blízko k tomu, aby si po úvodních dvou zápasech finále extraligového play off odvezli domů ze Zlína dvě výhry.

Ve středečním druhém zápase série však ve třetí třetině za stavu 2:2 nevyužili více než minutovou přesilovku čtyři na tři, v jejím závěru pak promarnili i klasickou výhodu jednoho muže v poli navíc.

Plzeň se tak "dočkala" trestu v podobě prohry 2:3 po samostatných nájezdech a domů si odváží "jen" jednu výhru.

"S bodem spokojení jsme, i když jsme mohli odvézt další. Zlín ale jezdil, měl daleko větší pohyb. Musíme bojovat dál," uvedl po zápase čtyřicetiletý plzeňský kapitán Martin Straka.

Martine, začneme od konce. Proč jste nebyl mezi trojicí plzeňských hráčů, která jela nájezdy?
S mojí koncovkou tam snad ani nemohu. Kluci jezdí během sezony a góly dávali, bohužel to teď nevyšlo.

Už se toho hodně namluvilo o tom, zda se v play off má v nájezdech rozhodovat o vítězi zápasu. Jaký je Váš názor?
Vždycky je lepší, když se ten zápas dohraje do konce. Je to i zábavnější. Současný model je ale stejný pro všechny.

K nájezdům ani prodloužení však nemuselo vůbec dojít, kdybyste v závěru třetí třetiny proměnili dvě přesilovky a nebo kdyby Zlín v závěru druhé třetiny nevyrovnal po chybě Petra Vampoly...
Chyby bohužel vždycky uděláme a dáme si pomalu vlastní góly. Ale tak to je, dostaneme se pod tlak a nabídneme soupeři šance. Zlín je dneska proměnil.

S Vampolou jste ve druhé třetině hrál v jedné lajně poté, co se zranil Ryan Hollweg. Od třetí třetiny pak vedle Vás hrál Jozef Balej. Jak jste si vůbec s Honzou Kovářem zvykali na neustálou rotaci křídel?
Je to těžké, protože díky Ryanovi (Hollwegovi) jsme měli na ledě daleko víc místa. Navíc budí respekt. Takový je ale hokej, doufáme, že bude na další utkání fit. Pepa Balej ho zaskočil bezvadně, měli jsme tam i nějaké šance, takže to bylo vcelku dobré.

Po Vašich včerejších dvou asistencích jste tentokrát už ve 4. minutě sám skóroval. To ale nebylo příliš složité...
Ta přihrávka od Kovyho (Kováře) byla fantastická, Honza je nejlepší hráč play off, to je vidět. My jsme šťastní, že mu to tak jde, a snad v tom bude i pokračovat.