reklama

Straka počítá s obměnou týmu, kapitána Kratěnu chce udržet

Hokejisté Plzně. Uprostřed kapitán Kraťena. Hokejisté Plzně. Uprostřed kapitán Kraťena. autor: Tomáš Liška
Hokejovou Plzeň čekají před novou sezonou velké změny, priorita je ale udržet kapitána Kraťenu.

Plzeň - Útočníci Tomáš Sýkora s Jakubem Culkem a také brankář Lukáš Mensator odcházejí z hokejového klubu Škoda Plzeň. Generální manažer západočeského celku Martin Straka oznámil, že už s nimi nepočítá. naproti tomu chce určitě udržet v týmu kapitána Ondřeje Kratěnu.

"Tomáš Sýkora toho pro Plzeň odvedl hodně a musíme mu poděkovat, ale už za něj máme nějakou náhradu. Kuba Culek tu byl chvíli, ale nesplnil to, co jsme od něj čekali. Opustí nás i Lukáš Mensator, kterému končí smlouva, a jako dvojka dostane větší prostor Patrik Polívka, který už v týmu byl jako třetí gólman letos," vysvětlil Straka.

Udržet Kratěnu je pro olympijského vítěze z Nagana priorita. "To je zkušený hráč, který má v kabině respekt a může tomu mladému týmu hodně dát," řekl Straka o sedmatřicetiletém forvardovi. Kratěna Indiánům chyběl v předkole play off kvůli operaci ramena, ale před dvěma lety patřil společně ještě s hrajícím Strakou k lídrům při cestě za historickým titulem.

O prodloužení spolupráce bude Straka usilovat u řady hráčů. "Ze současného kádru budeme jednat s Pepou Balejem, jemuž končí smlouva. To samé platí i u Braňa Kubky. Jednání probíhají také s Jankem Sýkorou, zájem máme i o Mária Bližňáka, který ale má smlouvu ve Slovanu Bratislava a neví se, jak to bude dál," řekl Straka.

Smluvně zavázaného i na příští sezonu má naopak beka Petra Kadlece. "Strávil 15 let ve Slavii a ten začátek byl z jeho strany takový nijaký. Postupem sezony se ale zlepšoval a v play off byl skvělý," uvedl Straka. "Navíc je to výborný člověk do kabiny, má zkušenosti a takové hráče tam my potřebujeme. Bez nich by to bylo hodně těžké," doplnil Straka na adresu jedné z největších předsezonních posil.

Chystá i příchody dalších hráčů, těm vytipovaným ale běží do konce dubna smlouvy v klubech, proto o nich nemluví. Konkrétní byl pouze v případě "funkcionářské" posily, kterou má být bývalá plzeňská opora Tomáš Vlasák.

"Jsme domluveni od loňské sezony, že by měl působit v pozici sportovního ředitele. Velmi o něj stojím, protože Tomáš je kluk, který je strašně férový a rozumí hokeji. Teď hraje za Slavii a nechávám ho tak v klidu. Budu jej kontaktovat, až skončí na Slavii. Z mé strany ta nabídka stále platí a doufám, že i jeho slovo," řekl Straka.

Vlasák by měl mít na starost výběr hráčů. "Který pak budeme spolu konzultovat. Pak také další věci kolem A-týmu. Hlavní náplň ale bude tvoření týmu, objíždění zápasů a vytipování případných posil," řekl Straka.

Aktuální sezona Západočechům skončila již v předkole play off, což Straka označil za zklamání. Pomýšlel na vyšší mety. "Cíl bylo play off a tam jsme směřovali. Postupně se to ale vyvinulo tak, že jsme se do něj neprobojovali. Byl jsem asi velký optimista a věřil jsem tomu, že kluci unesou lépe tu tíhu zodpovědnosti a budeme se pohybovat kolem pátého nebo šestého místa. Nakonec jsme skončili sedmí a do play off se nedostali. Pro mě to je trochu zklamání, ale musím to brát realisticky. Na druhou stranu mě těší, že mladí kluci udělali velký skok," uvedl Straka.

reklama