reklama

Straka podepsal smlouvu s Philadelphií Flyers

Petrs Straka podepsal nováčkovský kontrakt s Philadelphií. Zahraje si za Flyers už v příští sezoně? Petrs Straka podepsal nováčkovský kontrakt s Philadelphií. Zahraje si za Flyers už v příští sezoně? autor: Reuters
Po Jaškinovi a Sedlákovi se týmu NHL upsal v těchto dnech další český mladík.

Praha - Český hokejový útočník Petr Straka uzavřel jako volný hráč tříletý nováčkovský kontrakt v NHL s Philadelphií, který vstoupí v platnost od příští sezony. Informoval o tom klubový web. Smlouva dvacetiletému plzeňskému odchovanci zaručuje v prvním týmu Flyers roční příjem 925 tisíc dolarů (přes 18 milionů korun).

Straka působí poslední čtyři roky v zámořské juniorské lize QMJHL, tři roky v Rimouski a v tomto ročníku v celku Baie-Comeau Drakkar. V roce 2010 jej draftoval ve druhém kole jako celkově 55. hráče v pořadí Columbus, ale smlouvu s ním nepodepsal a Straka se stal volným hráčem.

Na smlouvě s Philadelphií se dohodl před startem semifinále QMJHL. V play off září a s 18 body za osm branek a 10 asistencí z osmi utkání je třetím nejproduktivnějším hráčem. V základní části zaznamenal v 55 duelech 82 bodů za 41 tref a stejný počet přihrávek, což znamenalo 17. místo v kanadském bodování.

"Našim lidem se líbil před dvěma roky v době draftu a měli jej mezi kandidáty v druhém nebo třetím kole. Možná měl dva roky trošku nevyrovnané výkony, ale to se dá říct o řadě mladých hokejistů," řekl ředitel hokejových operací Philadelphie Chris Pryor. Straka v první sezoně v QMJHL nasbíral v 62 duelech 64 bodů a byl vyhlášen nejlepším nováčkem soutěže.

V sezoně po draftu ale měl na kontě ve 41 utkáních jen 25 bodů, v té následující zaznamenal v 54 duelech 37 bodů, v play off už se ale předvedl 22 body ve 21 zápasech. V této sezoně pokračoval v dobrých výkonech a podle agenta Allana Walshe se o Strakovy služby zajímalo dvanáct týmů NHL.

reklama