reklama

Straka se vrátil, podle spoluhráčů by mohl ještě zářit v NHL

Martin Straka ozdobil svůj návrat dvěma asistencemi. Martin Straka ozdobil svůj návrat dvěma asistencemi. autor: CPA
Po čtrnáctizápasové pauze se do sestavy plzeňské Škody vrátil kapitán Martin Straka.

Plzeň - Po čtrnáctizápasové pauze se do sestavy plzeňské Škody vrátil kapitán Martin Straka. Hrající majitel se na výhře Indiánů v západočeském derby s Karlovými Vary 5:3 podílel dvěma asistencemi a dlouhý herní výpadek na něm nebyl znát.

"Na zápasy jsme se hodně těšil, přeci jenom jsem nehrál dlouho," přiznal jedenačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana, který se v extralize naposledy objevil 1. listopadu v 17. kole a poté se podrobil artroskopické operaci kolene.

Plzeň chtěla dát šanci mladým

"Už mě to nezlobí. Byl jsem fit už delší dobu. Máme tady ale spoustu talentovaných mladých kluků, kterým jsme chtěli dát šanci," poodhalil Straka důvod svého pozdního naskočení do extraligových bojů.

"Dnešní utkání mi přišlo jako nejideálnější doba k naskočení do hry. Všichni za sebou mají desetidenní pauzu, což mi mělo pomoci," vysvětloval centr prvního plzeňského útoku načasování svého návratu, který ozdobil již během první třetiny dvěma přihrávkami.

"Určitě mě potěšily. Člověk se díky tomu dostane rychleji do zápasu a hlavně mu to pomůže psychicky. Je pak ve větší pohodě a může si toho na ledě víc dovolit," potěšil mistra světa z roku 2005 povedený vstup do zápasu.

Na konci zápasu už ale prý byl trochu unavený. "S tím ale musím počítat, když jsem nebyl jeden a půl měsíce v zápasovém tempu. Uvidíme, jak budu vypadat zítra ráno," uvedl Straka.

Jeho výkon po utkání pochválili také hráči soupeře, kteří mu vzkázali, že by mohl klidně ještě pět let hrát dokonce v NHL. Na to plzeňský vůdce se smíchem odpověděl: "Vyřiďte jim, že děkuju!".

V závěru minul prázdnou branku

V samotném závěru při karlovarské hře bez brankáře Straka minul prázdnou branku soupeře, ale chybějící gól ho po zápase příliš nemrzel.

"Nejdůležitější je, že jsme tenhle těžký zápas zvládli vítězně. Já jsem v té situaci ještě hledal přihrávkou Hollyho (Hollwega) a navíc mě soupeř v rozhodující chvíli malinko zahákoval," řekl největší oblíbenec plzeňských fanoušků, kterých ve svátečním termínu dorazilo přes sedm tisíc.

"Je to příjemnější hrát před takovou kulisou. Věřili jsme, že lidi o svátcích přijdou. Je to jen o nás. Musíme dávat hodně gólů, což se nám dneska pěti povedlo. Když budeme hrát hokej, který se bude lidem líbit, tak přijdou zase," prohlásil Straka směrem k návštěvnosti ČEZ arény, která po zisku mistrovského titulu v minulé sezoně mírně poklesla.

reklama