reklama

Hattrick za 305 vteřin! Nejlepších pět minut kariéry, září Honejsek

Antonín Honejsek Antonín Honejsek autor: ČTK
Antonín Honejsek byl hlavní hvězdou extraligového kola. V dresu Hradce dokázal nasázet Třinci hattrick během zhruba pěti minut. "Nikdy předtím jsem nedal tři góly za pět minut, takže to byla nejlepší pětiminutovka kariéry," usmíval se po utkání.

Hradec Králové - Tři góly za pět minut a pět vteřin dokázal nastřílet ve 46. kole hokejové extraligy útočník Hradce Králové Antonín Honejsek. Rychlým hattrickem během druhé třetiny tak zajistil výhru Východočechů nad Třincem 3:2.

"Nikdy předtím jsem nedal tři góly za pět minut, takže to byla nejlepší pětiminutovka kariéry," usmíval se po utkání Honejsek. "Říkal jsem si, že poslední zápasy bylo hodně šancí, pozoroval jsem, že moje zakončení není dobré. Těžko říct, čím to bylo. Možná nová přítelkyně?" přemítal nahlas.

Radost s ním sdílel i kouč Vladimír Kýhos. "Konečně mu to tam napadalo. Šance měl už v minulých zápasech. Hradec ho koupil s příslibem do dalších let. Je to talent, který když na sobě bude pracovat, půjde nahoru," vyzdvihl Kýhos hráče, jehož vedl již také v Kometě Brno.

Na led po vzoru NHL padaly čepice

Honejsek se trefil třikrát ve druhé třetině. Zaznamenal třetí třígólový duel v kariéře. První dva hattricky dal v dresu Zlína před třemi lety. Tentokrát jde o šestý nejrychlejší v extraligové historii. Především třetí branka byla perfektní, po dlouhé přihrávce kapitána Jaroslava Bednáře předvedl šikovný blafák.

"Dal jsem první gól, s ním přišlo i sebevědomí, potom jsem udělal kličky, které jsem si poslední zápasy nedovolil. Při třetím gólu jsem si stoprocentně věřil, věděl jsem, že udělám takovou kličku," popisoval Honejsek. "Byla půlka zápasu a měl jsem tři góly, chtěl jsem pokračovat dál. Naštěstí nakonec stačily na výhru i ty tři," dodal Honejsek.

Po třetí brance naházeli fanoušci po vzoru zámořské NHL na led čepice. "Bylo jich hodně, toho si vážím. Stalo se to i před třemi lety ve Zlíně, tehdy jsem si jednu schoval a měl jsem ji jako talisman v tašce. Možná něco takového udělám i teď," plánoval pětadvacetiletý Honejsek.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama