reklama

Sudí sebral Vítkovicím gól, potvrdila komise ČSLH i Vampola

Petr Vampola po utkání přiznal, že se rozhodčí zřejmě upískl Petr Vampola po utkání přiznal, že se rozhodčí zřejmě upískl autor: CPA
Rozhodčí v zápase Vítkovic s Libercem upřel regulerní klíčový gól.

Ostrava - Rozhodčí Roman Mrkva nebude mít na nedělní extraligový zápas mezi hokejisty Vítkovic a Liberce hezké vzpomínky. Svojí hrubou chybou odepřel domácím osm minut před koncem regulérní gól Erika Němce na 3:2. Následky Mrkvova rozhodnutí byly pro domácí tím tíživější, že Severočeši v závěru dokázali vstřelit vítězný gól a sami vyhráli 3:2.

Vítkovicím se v 52. minutě podařilo odpovědět na druhou vyrovnávací trefu Liberce, jenomže těsně před Němcovou dorážkou zazněl hvizd rozhodčího, který podle všeho volně ležící kotouč ztratil z dohledu.

"Já jsem to viděl tak, že to bylo regulérní branka, ale rozhodčí se upískl. Vítkovicím to rozhodčí asi sebral, když to tak řeknu," řekl po utkání novinářům liberecký útočník Petr Vampola.

Podobně situaci viděla i rozhodcovská komise ČSLH, která ve svém stanovisku uvedla, že „Rozhodčí Roman Mrkva se dopustil zásadní chyby tím, že přerušil hru ve chvíli, kdy byl kotouč stále prokazatelně ve hře. Vzhledem k situaci, která verdiktu předcházela, tím vzal mužstvu HC Vítkovice Steel možnost vstřelit branku.“ Další dvě extraligová kola si po verdiktu komise Mrkva nezapíská.

Němec: Ono mu to došlo

Mrkva, který je od této sezony nováčkem ve stavu extraligových arbitrů, si na cestě do kabiny musel vyslechnout své od generálního manažera Petra Husičky. Křivdu dala najevo i vítkovická kabina. "Stál za bránou, asi to neviděl. Ale podle mě to nemůže písknout, vždyť puk nezmizel ani na vteřinu. Řekl mi pak 'promiň', takže mi přišlo, že věděl, že to pískl špatně," uvedl Němec.

Místo domácích se nakonec z třetího i vítězného gólu radoval soupeř. Liberecké vzepětí korunoval dvě minuty před koncem Martin Bartek, který v přesilovce tečoval Vampolovo nahození.

"My jsme v úvodu byli přemotivovaní. Strašně moc jsme chtěli, ale v prvních dvou třetinách jsme byli moc vylučování. V třetí jsme už hráli v pěti a byli jsme odměněni za velkou bojovnost. Je to strašně cenné a máme z toho ohromnou radost," řekl Vampola.

reklama