Švédové vyřadili Německo. V boji o finále vyzvou Čechy

11. 5. 2011 23:11
Švédsko - Německo 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Persson střílí branku Endrasovi.
Persson střílí branku Endrasovi. | Foto: Reuters

Bratislava - Odveta úspěšné semifinálové bitvy z loňského světového šampionátu v Německu čeká v pátek české hokejisty. V bitvě o finále se opět utkají proti Švédům, kteří ve čtvrtfinále v Bratislavě porazili Němce přesvědčivě 5:2.

Hvězdou utkání byl útočník Tří korunek Martin Thörnberg, který se dvakrát trefil a u jednoho gólu asistoval. Páteční semifinálová bitva začne v 16:15.

Švédové zažili proti nebezpečným Němcům úvod snů. Po sedmadvaceti vteřinách se tečovanou ranou prosadil právě Thörnberg. Jenže Němci stejně jako v duelu proti českému týmu brzy srovnali.

Český hrdina Jágr překvapil: Necítil jsem se dobře
Česko je v semifinále. Jágr hattrickem zničil Američany

Na začátku třetí minuty se krásně trefil Barta, který střelou do horního růžku nedal prozatím nejlepšímu brankáři MS Fasthovi šanci.

Němci mohli i vést, Müller ani Tripp ale své příležitosti neproměnili.

Švédové se do vedení dostali v 16. minutě, nesmírně důležitou branku vstřelil kanonýr Berglund, který se trefil mezi betony Endrase.

Další podstatný moment pak přinesla pátá minuta druhé třetiny. Persson měl sice při zakončení spoustu štěstí, jeho gól se ale ukázal jako rozhodující.

Eriksson a Persson se radují, Švédsko postoupilo do semifinále MS.
Eriksson a Persson se radují, Švédsko postoupilo do semifinále MS. | Foto: Reuters

Za další čtyři minuty bylo definitivně rozhodnuto. Přesnou dorážkou se prezentoval Eriksson.

Němci potvrdili svou buldočí povahu a ani za stavu 1:4 nehodlali vůbec nic vzdát. V přesilovce mohl snížit Rankel, jeho rána ale orazítkovala spojnici Fasthovy branky.

Svěřenci Uwe Kruppa poté nevyužili přesilovku pět na tři, přesto ještě před koncem druhé části vykřesali jiskřičku naděje. Mezi střelce se zapsal Wolf.

Seveřané ve třetí třetině nechtěli připustit komplikace a zodpovědným výkonem uhlídali výsledek. Navíc Thörnberg zvýšil na konečných 5:2. A to německý tým v závěru ještě několikrát podržel brankář Endras.

Němci tak nedokázali zopakovat loňskou senzační účast mezi čtyřmi nejlepšími týmy světa.

Branky a nahrávky: 1. Thörnberg (Berglund), 16. Berglund (Thörnberg, Fasth), 25. Persson (Nilsson, Ekman Larsson), 29. Eriksson (Rundblad, Nilsson), 49. Thörnberg (Berglund, Pääjärvi-Svensson) - 3. Barta (Mauer, Kink), 39. Wolf (Rankel, Holzer). Rozhodčí: Šindler (ČR), Rönn - Terho (oba Fin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 8986.

Švédsko: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, S. Kronwall, Fernholm, Erixon, Ekman Larsson - Thörnberg, Pääjärvi-Svensson, Berglund - Eriksson, Persson, Nilsson - Tedenby, Krüger, Silfverberg - Ericsson, Wallin, Backlund - Sjögren. Trenér: Pär Marts.

Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Braun, Holzer, Lavallee, Hördler, Reul, N. Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Ullmann, P. Reimer, Müller - Gogulla, Tripp, Schütz - Barta, Mauer, Kink. Trenér: Uwe Krupp.