reklama

HC Lev ulovil první "cizince". Přijde Švéd a Kanaďan

Mathias Porseland, hokejový obránce Mathias Porseland, hokejový obránce autor: Reuters
Švédský bek Porseland a kanadský útočník Szczechura posílí Lva Praha.

Praha - Švédský hokejový obránce Mathias Porseland a kanadský útočník Paul Szczechura posílí hokejisty Lva Praha v KHL.

Porseland působil v uplynulých dvou sezonách ve finské SM-Liize v dresu Hämeenlinny, Szczechura nastupoval v uplynulém ročníku převážně na farmě Buffala v Rochesteru a v devíti zápasech za Sabres v NHL zaznamenal čtyři body za gól a tři asistence.

Porseland se stal prvním cizincem Lva 

Porseland, pětadvacetiletý rodák z Göteborgu, který ve švédské Elitserien hrál za tamní Frölundu a pak i za Rögle, působil v uplynulých dvou sezonách ve finské SM-Liize v dresu Hämeenlinny.

Stane se tak prvním cizincem v nově tvořeném kádru pražského týmu, pokud nepočítáme Slováky.

"Podepsal roční smlouvu," řekl švédskému deníku Expressen Porselandův agent Patrik Aronsson. V dresu předposledního týmu finské hokejové ligy si Porseland připsal v uplynulém ročníku v 59 zápasech 29 bodů za devět branek a 20 asistencí. V produktivitě obránců skončil na devátém místě.

Účastníci MS v kádru

Lev Praha, který se přestěhoval do české metropole z Popradu a jako nový subjekt uzavírá s hráči nové kontrakty, už potvrdil oficiálně příchody několika českých a slovenských hokejistů. V týmu trenérů Josefa Jandače a Jiřího Kalouse budou brankář Tomáš Pöpperle, obránci Jiří Hunkes, Tomáš Mojžíš, Ondřej Němec a útočníci Jakub Klepiš, Luboš Bartečko, Marcel Hossa a Juraj Mikúš. Dalšími posilami mají být v útoku Petr Vrána či Tomáš Surový.

reklama