Světový rekord. Při hokeji letěly na led tisíce plyšáků, hráči do nich skákali šipky

Rudolf Černík Rudolf Černík
9. 1. 2024 6:20
Nedělní utkání hokejové AHL mezi Hershey Bears a Lehigh Valley Phantoms přineslo nevšední světový rekord. Na led přiletělo 74 599 plyšových hraček, což je podle údajů agentury AP nejvíc během jednoho hokejového zápasu.
Podívejte se, jak při utkání AHL letěly na led tisíce plyšáků | Video: Asociated Press

Po bezbrankové úvodní třetině druhé nejvýznamnější zámořské ligy otevřel skóre duelu ve 25. minutě domácí Bogdan Trinějev.

Trefa ruského útočníka zároveň odšpuntovala smršť hraček, které pršely na ledovou plochu.

Nakonec jich bylo přesně 74 599, čímž v Hershey překonali vlastní rekord z loňského roku. Tehdy jich napadalo na hřiště 67 309.

Domácí úřadující šampioni soutěže, kteří jsou zároveň farmářským celkem pro Washington Capitals z NHL, tak pokračují v tradici založené už v roce 2001.

Plyšáky, do jejichž závějí skákali hokejisté obou týmů s gustem šipky, rozdělí klub 31 místním charitám, od nichž poputují dětem.

Hershey, které je nejen obhájcem titulu, ale s 12 triumfy zároveň i nejúspěšnějším celkem soutěže v historii, nakonec porazilo Fantomy 3:2 v prodloužení.

Bears vedou Atlantickou divizi o šestnáct bodů před Providence, farmou Bostonu Bruins.