reklama

Švýcaři povezou do Soči osm hráčů z NHL včetně Sreita

Švýcaři mohou být černým koněm olympijský her Švýcaři mohou být černým koněm olympijský her autor: Reuters
Švýcaři, kteří budou na olympiádě soupeřem Čechů v základní skupině, mají v kádru osm hráčů z NHL včetně největší hvězdy Marka Streita z Philadelphie a navíc útočníka Simona Mosera z Milwaukee z AHL.

Bern - Devatenáct hokejistů z loňského mistrovství světa ve Stockholmu, kde Švýcaři získali překvapivé stříbro, zařadil do pětadvacetičlenné nominace na olympijské hry v Soči trenér Sean Simpson.

V kádru má osm hráčů z NHL včetně největší hvězdy Marka Streita z Philadelphie a navíc útočníka Simona Mosera z Milwaukee z AHL. Švýcaři budou v základní skupině A soupeřem České republiky.

Z hokejistů, kteří se v této sezoně také objevili v NHL, chybějí zadák Luca Sbisa z Anaheimu a útočník Sven Bärtschi z Calgary. Při účasti gólmanů Reta Berry z Calgary a Jonase Hillera z Anaheimu se dostalo ještě na Tobiase Stephana ze Ženevy, zatímco devětatřicetiletý Martin Gerber z Klotenu chybí.

Ve stříbrném kádru ze Stockholmu nebyli jen Hiller, Streit, bek Yannick Weber z Vancouveru a útočníci Damian Brunner z New Jersey, Roman Wick z Curychu a Kevin Romy ze Ženevy. Gólman Stephan byl v týmu, ale na soupisku nebyl zařazen.

Před olympiádou sehrají Švýcaři 9. února přípravný zápas s Ruskem a o den později s Norskem. V základní skupině narazí ještě na Švédsko a Lotyšsko.

Nominace hokejistů Švýcarska na olympijské hry v Soči (12.-23. února):

Brankáři: Reto Berra (Calgary/NHL), Jonas Hiller (Anaheim/NHL), Tobias Stephan (Ženeva),

obránci: Severin Blindenbacher, Matthias Seger (oba Curych), Philippe Furrer (Bern), Julien Vauclair (Lugano), Raphael Diaz (Montreal/NHL), Roman Josi (Nashville/NHL), Mark Streit (Philadelphia/NHL), Yannick Weber (Vancouver/NHL),

útočníci: Luca Cunti, Morris Trachsler, Roman Wick (všichni Curych), Ryan Gardner, Martin Plüss (oba Bern), Matthias Bieber, Simon Bodenmann (oba Kloten), Andres Ambühl (Davos), Denis Hollenstein, Kevin Romy (oba Ženeva), Reto Suri (Zug), Damien Brunner (New Jersey/NHL), Simon Moser (Milwaukee/AHL), Nino Niederreiter (Minnesota/NHL).

reklama