reklama

Švýcaři se na úvod OH trápili s Lotyši, nakonec vyhráli 1:0

Švýcarská radost. Proti Lotyš Švýcarská radost. Proti Lotyš autor: Reuters
Hokejisté Švýcarska vstoupili do olympijského turnaje v Soči těsnou výhrou nad Lotyšskem 1:0.

Soči - Hokejisté Švýcarska vstoupili do olympijského turnaje v Soči těsnou výhrou nad Lotyšskem 1:0. Poražený finalista z posledního světového šampionátu v utkání základní skupiny C, v níž je také český tým, musel o tři body hodně bojovat.

Lotyši drželi díky brankáři Edgarsi Masalskisovi dlouho bezbrankový stav, který zlomil až v čase 59:52 šťastným gólem Simon Moser. Čisté konto vychytal Jonas Hiller.

Švýcaři byli lepším týmem...

Švýcaři byli podle očekávání o něco aktivnějším týmem, jenže pozorně bránící soupeř je do větších šancí nepouštěl a zvládl i první oslabení zápasu, když musel na trestnou lavici Indrašis.

Ve 12. minutě minul ve slibné příležitosti při přečíslení Ambühl, chvilku nato vychytal Niederreitera v další přesilovce Švýcarska Masalskis a proti strážci lotyšské branky neuspěl ani tváří v tvář Hollenstein.

Podobný průběh měla i druhá dvacetiminutovka, v jejímž úvodu musel poprvé v utkání do čtyř i tým senzačního držitele stříbra z loňského MS. Poté, co bylo Švýcarsko v plném počtu, mohl otevřít skóre po brejku dvou na jednoho Brunner, Masalskis byl znovu proti. V 35. minutě si na něm vylámal zuby také Bodenmann.

...Na gól ale čekali až do poslední třetiny

Třetí část zahájili Švýcaři náporem a možností Cuntiho, Masalskisova lapačka ovšem byla dostatečně rychlá. Svůj tým poté trochu přibrzdil faulující Vauclair.

V 52. minutě Švýcarům hodně zatrnulo, když Keninš zakončoval bekhendem do odkryté branky, ale mezi tyče kotouč vtěsnat nedokázal. Následně se znovu vyznamenal Masalskis, a když už se zdálo, že základní hrací doba gól nepřinese, skončilo za zády lotyšského gólmana tečované Moserovo nahození.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Hokej - muži, skupina C:

Lotyšsko - Švýcarsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 60. Moser (Streit). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Meier (USA) - Amell (Kan.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5116.

Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Ozolinš, Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs - Sprukts, Darzinš, M. Redlihs - Vasiljevs, Karsums, Daugavinš - Girgensons, Indrašis, Keninš - Štals, Cipulis, Pavlovs. Trenér: Ted Nolan.

Švýcarsko: Hiller - Streit, Diaz, Weber, Josi, Vauclair, Seger, Blindenbacher - Niederreiter, Plüss, Moser - Ambühl, Suri, Bieber - Wick, Romy, Brunner - Bodenmann, Cunti, Hollenstein - Gardner. Trenér: Sean Simpson.

reklama