28. 12. 2011 22:45
Kanada - Davos 1:8 (Sýkora 3+0, Brendl 1+1, Tatíček 0+1)
Petr Sýkora se raduje z gólu do sítě Kanady
Petr Sýkora se raduje z gólu do sítě Kanady | Foto: Reuters

Davos - Český útočník Petr Sýkora třemi góly zařídil Davosu výhru 8:1 nad Týmem Kanady a vítězství ve skupině A Spenglerova poháru.

Pořadatel turnaje tak postoupil přímo do semifinále stejně jako vítěz skupiny B Dinamo Riga. O další semifinálová místa se utkají Kloten s Vítkovicemi a Kanada s Wolfsburgem.

V prvním vystoupení Davosu na turnaji se dvakrát prosadil Petr Tatíček, dnes ho překonal jeho český kolega z první lajny Sýkora.

Vítkovice prohrály na Spengler Cupu i druhý zápas

Poprvé se prosadil v závěru první čtvrtiny při vlastním oslabení, když zachytil špatnou rozehrávku soupeře a únik zakončil přesnou střelou.

Podruhé mířil přesně ve 34. minutě a hattrick uzavřel v 51. minutě po asistenci Tatíčka. Do statistik se zapsal i další Čech v sestavě Davosu Pavel Brendl, který nejprve nahrál Earlovi na gól na 4:1 a poté sám skóre uzavřel.

Skupina A:

Tým Kanada - HC Davos 1:8 (0:1, 1:1, 0:6)

Branky: 40. Pelletier - 19., 34. a 51. Sýkora (Tatíček), 43. a 53. Sejna, 47. Earl (Brendl), 57. Bürgler, 58. Brendl.