Sýkora s Židlickým řídili výhru New Jersey

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 5. 2012 7:45
Ďáblové jsou krok od postupu do semifinále Stanley Cupu

Newark - Jágr a spol jsou krok od vyřazení. Ďáblové z New Jersey totiž na svém ledě vyhráli nad Philadelphií 4:2 a vedou v sérii už 3:1.
O vítězství Devils se výrazně zasloužili čeští hráči. Sýkora s Židlickým si připsali po jednom gólu a asistenci.

Utkání začalo tak, jak už bývá pro tuto sérii typické. Drtivým náporem Jersey. Trenér Laviolette si proto brzy vyžádal oddechový čas pro Philadelphii. A to zafungovalo. Ve dvanácté minutě první třetiny otevřel v přesilovce skóre Hartnell. A nejen to při vlastní početní nevýhodě přidal druhý gól Giroux a Flyers vedli už 2:0.

Pak už si ale vzali slovo Ďáblové. Respektive čeští hráči v jejich barvách. Nejprve Židlický skvěle našel v přesilovce Sýkoru, který snížil. A pak si sám sjel z obranného postu před Bryzgalova, odkud vyrovnal na 2:2.

V druhém dějství přidal za pomoci Sýkory třetí gól domácích Zubrus a dokonal tak obrat v zápase.

Flyers v závěru zápasu ještě hráli powerplay, ale místo vyrovnání přišla pojistka Jersey, když prázdnou klec trefil znovu Zubrus.

Hráči New Jersey tak vyhráli na vlastním kluzišti oba zápasy a do Philadelphie pojedou zkusit proměnit první mečbol této série.

Výsledek:

New Jersey - Philadelphia 4:2 (stav série 3:1)
Branky a asistence: 16. Sýkora (Židlický, Zajac), 19. Židlický (Salvador, Kovalčuk), 38. Zubrus (Henrique, Sýkora), 60. Zubrus (Fayne, Brodeur) - 12. Hartnell (Giroux, Timonen), 14. Giroux (Talbot)