reklama

Sýkora se dohodl s tajným týmem NHL. Je to New Jersey?

Petr Sýkora by mohl znovu nastupovat po boku Patrika Eliáše v New Jersey. Petr Sýkora by mohl znovu nastupovat po boku Patrika Eliáše v New Jersey. autor: Reuters
Český útočník Petr Sýkora bude i příští rok hrát v NHL. Vzhledem k probíhající výluce ale nemůže prozradit, zda se dohodl s New Jersey Devils.

New York - Útočník Petr Sýkora si opět zahraje NHL. Před začátkem zkrácené sezony to na Twitteru oznámil jeho agent Allan Walsh. Neuvedl však, za jaký klub bude šestatřicetiletý český hokejista nastupovat.

Kluby sice mohou s hráči vyjednávat, ale do ratifikování nové kolektivní smlouvy s nimi zatím nemohou podepisovat kontrakty.

Loňský ročník strávil Sýkora v New Jersey poté, co si ve svém staronovém týmu vysloužil smlouvu v přípravném kempu. Do NHL se vrátil po roční pauze, v níž nastupoval za Plzeň a následně Dinamo Minsk v KHL.

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru s New Jersey a Pittsburghem se Devils vyplatil, když s ročním platem 650 tisíc dolarů zaznamenal v základní části 21 gólů a 23 asistencí.

S týmem se probojoval až do finále play off, v němž si zahrál o titul už pošesté v kariéře. Po skončení sezony vyslovil dvojnásobný mistr světa přání, aby se do New Jersey vrátil.

V NHL má Sýkora na kontě celkem 1017 zápasů za New Jersey, Anaheim, New York Rangers, Edmonton, Pittsburgh a Minnesotu s bilancí 323 gólů a 398 přihrávek. V play off odehrál 133 utkání (34+40).

reklama