Sýkora září vedle megastar Malkina. Byl u třech gólů

Petr Sýkora (vpředu) a Jevgenij Malkin.
Petr Sýkora (vpředu) a Jevgenij Malkin. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Zámoří  bájí o megastar Jevgeniji Malkinovi, ruském útočníkovi Pittsburghu.

Tomu se letošní sezonu daří, a od té doby, co se zranila největší chlouba Tučňáků, Sidney Crosby, rozzářil se naplno. Ví, že nyní velká část zodpovědnosti za výsledek leží na něm a vůbec ho to nesvazuje. Naopak.

Čechy může těšit, že s ním v jednom útoku pravidelně nastupuje útočník Petr Sýkora a rozhodně se vedle něj neztrácí.

Potvrdil to i v nedělním zápase NHL, kdy Pittsburgh hostil Philadelphii. Malkin byl u všech čtyřech gólů Penguins, Sýkora u třech.

Po "Geňově" přihrávce nejprve v 17. minutě vyrovnával na 1:1. Ve 39. minutě mu pro změnu on nahrával na gól, to už domácí vedli 3:1.

V 53. minutě Sýkora s Malkinem asistovali u branky Krise Letanga, kterou šli Tučňáci opět do dvoubrankového vedení, tentokrát 4:2.

Letci už pouze 33 vteřin před koncem snížili na konečných 3:4 z jejich pohledu.

Jevgenij Malkin zaznamenal za uplynulý víkend sedm bodů. Jelikož  ho zrovna v inkriminovanou sobotu a neděli viděli poprvé v sezoně jeho rodiče, kteří za ním přijeli z Ruska, agentura AP ironicky píše: "Zbytku Atlantické divize se následující informace nebude  líbit: Maminka a tatínek Malkinovi zůstávají v zámoří další dva týdny."

Bonk se Židlickým načali Phoenix

Nashville nastartovala k vítězství 6:3 nad domácím Phoenixem česká spolupráce z 5. minuty. Marek Židlický nahrával, Radek Bonk střílel. Druhý jmenovaný si ještě připsal asistenci u pátého zásahu hostí.

Tým New York Rangers nenavázal na svou sobotní výhru s Philadelphií a podlehl na ledě rozjetého Washingtonu 2:3 po prodloužení.  Z Čechů se do střelecké listiny dostal díky asistenci na druhý gól pouze Martin Straka.

V neděli prohrály oba týmy, v nichž pravidelně v brance nastupují  čeští borci - Detroit a Florida.  Ovšem prohru sledovali Dominik Hašek i Tomáš Vokoun pouze ze střídačky.

Florida prohrála v Buffalu 3:5.  Zápas byl velmi poznamenán nešťastnou náhodou, která málem skončila tragicky. Ve třetí třetině se floridský útočník Richard Zedník nachomýtl k souboji spoluhráče Olli Jokinena s Clarkem MacArthurem z Buffala. Jokinen mu při nekontrolovaném pádu proříznul krk bruslí.

Zedník byl okamžitě se silným krvácením ošetřen a převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Duel se přesto dohrál.

Více čtěte zde: Zedníkovi šlo o život. Zápas NHL se přesto dohrál

Letos suverénní Detroit  rozdává soupeřům nezvykle hodně bodů. Podlehl již po třetí v řadě, tentokrát 2:3 hostům z Anaheimu.

Po sedmi zápasech konečně bodoval Jiří Hudler, když zaznamenal jednu asistenci.

Pittsburgh - Philadelphia 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 17. Sýkora, 21. Gončar, 39. Malkin (Sýkora), 53. Letang (Sýkora) - 7. a 41. Umberger, 60. Hartnell

Washington - NY Rangers 3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. Ovečkin, 40. Gordon, 61. Green - 8. Avery, 30. Drury (Straka)

Detroit - Anaheim 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 15. Dacjuk, 47. Franzen (Hudler) - 18. Carter, 29. Schneider, 36. Huskins

St. Louis - Minnesota 1:2 SN (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Kariya - 6. Gáborík, rozhodující nájezd Burns

Columbus - Los Angeles 2:3 SN (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Hainsey, 37. Nash - 1. a 30. Kopitar, rozhodující nájezd O'Sullivan

Buffalo - Florida 5:3 (0:3, 3:1, 2:1)
Branky: 34. a 59. Roy (na druhou Špaček), 25. Kaleta, 32. Pominville, 50. Vanek - 6. Mezei, 40. Olli Jokinen, 41. Horton

Phoenix - Nashville 3:6 (1:3, 2:0, 0:3)
Branky: 19. Doan, 28. Winnik, 36. Jovanovski - 5. Bonk (Židlický), 12. Legwand, 14. Arnott, 46. Dumont, 46. Peverley (Bonk), 60. Gelinas

Vancouver - Chicago 3:2 SN (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 22. Burrows, 59. Näslund, rozhodující nájezd Shannon - 46. Sharp, 56. Barker