reklama

Tahle sezona má být pecka. Vrána: Ve Washingtonu je okno v prvních dvou útocích. Věřím, že je moje

Jakub Vrána. Jakub Vrána. autor: ČTK
Není na co čekat. Tohle je šance, která by se měla využít. I tak se dá brát pozice jednadvacetiletého útočníka Jakuba Vrány. V nabušené sestavě Washingtonu mu léta slibovali, že si jej piplají pro elitní dvě formace. A teď se v nich vinou platového stropu uvolnilo místo. "Nevím, jaké se mnou mají plány, ale okno v sestavě se otevřelo. Chci po tom sáhnout, jít do přípravy s tím, že je moje," řekl Vrána Aktuálně.cz.

Praha - Je ukázkovým příkladem toho, jak důležitý pro rozlet kariéry mladého hráč draft NHL a klub, který si jej vybere, je. Před čtyřmi lety byl Jakub Vrána na stejné startovací čáře jako David Pastrňák.

Kdy se stane z Pastrňáka milionář? Dohoda s Bostonem se blíží, český talent dostane královský plat Kdy se stane z Pastrňáka milionář? Dohoda s Bostonem se blíží, český talent dostane královský plat Čtěte zde

Zatímco jeho velký kamarád a spolustrůjce stříbrného úspěchu českých osmnáctek na MS 2014 dostal v Bostonu šanci a po turbulentním vstupu do nejlepší ligy světa už z pozice velké hvězdy vyjednává svůj životní kontrakt, Vrána na tu pravou šanci prosadit se ve Washingtonu stále čeká. 

I když ono už vlastně není na co čekat. Ta šance podle mnohých teď přichází. Tohle má být ta pecka sezona. Rok, který může Vránu posunout mezi nejlepší. A rozhodně si to nemyslí jen fanoušci Capitals, kteří netrpělivě vyhlíží, jak jejich tým zalepí volná místa v elitních dvou formacích.

"Fyzicky je to hráč pro NHL, teď jen, aby si to srovnal v hlavě. Jeho sezona byla trochu na houpačce, ale má neskutečné schopnosti. Je to hokejově nejlepší hráč, jakého jsem tu za dlouhou dobu viděl," řekl o něm trenér záložního týmu Capitals Troy Mann.

V NHL si Vrána letos zkusil prvních jednadvacet zápasů (3+3), jinak válel právě za farmu. V Hershey neměl v posledních dvou sezonách daleko k bilanci bodu na zápas. Přesně to si od něj Washington představoval. Vypiplat z něj hráče, který bude připraven hrát v rozdílových formacích, rozhodovat zápasy.

NHL je super, ale už odmala mi vštěpovali, že je reprezentace nejvíc, říká Sedlák NHL je super, ale už odmala mi vštěpovali, že je reprezentace nejvíc, říká Sedlák Čtěte zde

Ostatně to byl prý důvod, proč Vrána dosud v NHL neprorazil. Capitals měli v útoku brutální přetlak. A nechtěli, aby mladý talent zapadl hluboko do sestavy.

Nabrané zkušenosti by teď měl Vrána týmu vrátit.

Capitals se v létě ocitli v pasti platového stropu. Po prodloužení smlouvy s Jevgenij Kuzněcovem museli výměnou poslat pryč Marcuse Johanssona, skončil také Justin Williams. Náhrady za ně musí klub hledat ve vlastních řadách. Na velké posily už nezbývají peníze. Vrána je logicky v pozici číslo jedna.

Capitals s nim počítají, zámořští novináři jej dokonce vidí ve druhé formaci po boku Kuzněcova, český útočník by se měl dostávat i na přesilovky.

Všechno se zkrátka rýsuje hezky.

Jak by mohla vypadat sestava Capitals

Útok:
Ovečkin - Backström - Oshie
VRÁNA - Kuzněcov - Bukarovsky
Connolly - Eller - Wilson
Walker - Beagle - Smith-Pelly

Obrana
Orlov-Niskanen
Djoos-Carlson
Orpik-Bowey

Brankáři
Holtby
Grubauer

"Dějí se teď ve Washingtonu věci. To víte, že to sleduju a u toho se připravuju na sezonu, jak nejlépe umím. Chci první tým udělat. Po sezoně jsme měli pohovor s trenérem, mám z toho hodně pozitivní pocit. Nevím teda, jaké se mnou mají plány, to oni vám stejně neřeknou, ale vidím, že se ve druhé nebo třetí formaci to okno otevřelo. Chci po tom sáhnout, jít do přípravy s tím, že to místo je moje," říká Vrána.

V Capitals má smlouvu ještě na příští dvě sezony s ročním nezdaněným příjmem 864 tisíc dolarů (cca 22 milionů korun).

Sám Vrána víceméně souhlasí i s názorem trenéra farmy. Fyzicky už pro nejvyšší soutěž dozrál, za dva roky v AHL mu svaly dorostly. Teď jde o to ustát situaci i v hlavě, držet formu celou sezonu.

Hertl začal spolupracovat s mentálním koučem. Ví totiž, že bude bojovat i o novou smlouvu Hertl začal spolupracovat s mentálním koučem. Ví totiž, že bude bojovat i o novou smlouvu Čtěte zde

"Každý na to má svůj názor, ale jo, trošku s nim souhlasím. On je trenér, rozumí tomu. Mentálně to pro mě nebyla lehká sezona. Pendoval jsem mezi farmou a Capitals. Pořád měnil týmy, jednou byl nahoře, pak zase dole. Nemohl jsem se na delší dobu usadit a na výkonech to mohlo být znát. Ale nevymlouvám se, to rozhodně ne. Prošlo si tím více hráčů, a možná je to dobré. Hráče to zpevní. Prostě jsem se s tím musel poprat," říká Vrána.

Momentálně trénuje v Praze. Před odletem do Ameriky ale stráví ještě měsíc ve Švédsku, kde od dorostu hrál za Linköping. Přípravu na příští sezonu nechce podcenit. 

"Letos jsem odehrál jednadvacet zápasů, to bylo super. Cítil jsem se dobře, v Capitals je dobrá parta. Věřím, že si letos místo v týmu vybojuju, s tím do toho jdu. Neumím odpovědět na otázku, jestli na to mám. Hráč, který vám řekne, že na to nemá, nemá sebevědomí. Ale já si věřím, chci letos NHL hrát," říká.

Sexbomba odvedle, olympijská vítězka nebo reportérka. Tohle jsou sexy partnerky elity NHL Sexbomba odvedle, olympijská vítězka nebo reportérka. Tohle jsou sexy partnerky elity NHL Prohlédněte zde
reklama