Také Slováci selhali. Neměli na Lotyše a třesou se o postup

9. 5. 2013 21:04
Slovenští hokejisté v důležitém utkání proti Lotyšsku nepotvrdili role favoritů, prohráli 3:5 a zkomplikovali si postup do čtvrtfinále.
Rastislav Staňa tentokrát Slováky nespasil.
Rastislav Staňa tentokrát Slováky nespasil. | Foto: Reuters

Helsinky - Situace v helsinské skupině světového šampionátu se pořádně zamotává. Slovenští hokejisté v důležitém utkání proti Lotyšsku nepotvrdili role favoritů, prohráli 3:5 a zkomplikovali si postup do čtvrtfinále.

Slováci jsou sice stále čtvrtí, dnes se na ně však po šokující výhře nad Ruskem (čtěte ZDE) bodově dotáhla Francie.

O prohře týmu trenéra Vladimíra Vůjtka rozhodla již první třetina. Brankář Staňa inkasoval již po patnácti vteřinách hry z hole Cipulise. Na bleskový úder dokázali Slováci ještě odpovědět, ve druhé minutě se počtvrté na MS trefil Záborský.

Jenže poté proměnil Darzinš trestné střílení a na 3:1 zvýšil krásnou střelou Girgensons. Ve druhé části se Slováci snažili o vyrovnání, ale dokázali pouze snížit díky gólů Surového. Dvoubrankový náskok vrátil ve 39. minutě Lotyšům svým druhým gólem Darzinš.

Popáté pak lotyšský tým udeřil znovu v samém počátku třetiny. Ve 25. vteřině třetí části uzavřel hattrick Darzinš. Slováci pak už jen snížili zásluhou Vydareného.

Mistrovství světa v ledním hokeji:

Skupina B (Helsinky):

Slovensko - Lotyšsko 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Záborský (Kukumberg, Miklík), 37. Surový (Mezei, Daňo), 60. Surový (Vydarený, Jurčina) - 1. Cipulis (Sprukts), 13. Darzinš z tr. střílení, 18. Girgensons (Kulda), 39. Darzinš, 41. Darzinš (Sprukts). Rozhodčí: Zalaski (Kan.), Vinnerborg - Käck (oba Švéd.), Blümel (ČR). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 3124.

Slovensko: Staňa (21. Janus) - Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihálik - Kopecký, Bližňák, Radivojevič - Šatan, Stümpel, Hudáček - Miklík, Kukumberg, Záborský - Bartek, Ölvecký, Surový - Daňo. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Lotyšsko: Gudlevskis - Redlihs, Sotnieks, Kulda, Freibergs, Jass, Andersons - Darzinš, Sprukts, Cipulis - Džerinš, Girgensons, Indrašis - Keninš, Berzinš, Jekimovs - Jass, Pavlovs, Širokovs - Štals. Trenér: Ted Nolan.