reklama

Takhle se o medaili nehraje. Chybí tomu srdíčko, ví trenéři

autor: ČTK
Juniorská reprezentace je po tragickém vstupu do mistrovství světa ve skupině poslední. V noci na dnešek dostala druhou tvrdou lekci. Se Švýcarskem Češi prohráli 2:5.

Toronto - Boj o medaile? Ne, ne. Čeští junioři teď budou mít na hokejovém mistrovství světa v Kanadě úplně jiné starosti. Budou rádi, když v pondělí porazí Dánsko a vůbec postoupí do play off.

Může za to tragický vstup do turnaje. Týmu s velkými ambicemi po něm spadla brada. Češi prohráli 2:5 se Švédskem a dnes v noci je stejným poměrem vyškolili i houževnatí Švýcaři. A to zcela zaslouženě.

"Zase jsme nehráli jako tým. Chybělo tomu srdíčko a to rozhodlo. Švýcaři hráli jednoduše to, co měli a dali nám lekci," musel po utkání uznat i asistent hlavního trenéra Pavel Trnka.

Češi prohrávali osobní souboje

Češi byli horší celý zápas, ani jednou nedokázali papírově slabšího soupeře dostat pod souvislý tlak. Navíc stejně jako v prvním zápase inkasovali dvakrát v oslabení, srážela je vlastní nedůslednost. První branku inkasovali už po 46 vteřinách hry, zkraje druhé třetiny stihli za stejně krátkou dobu inkasovat dokonce dvakrát.

"Za celý zápas jsme nevyhráli jediný osobní souboj a tím samozřejmě jakýkoliv systém padá," prohlásil Trnka. "Ale těch důvodů dnešní prohry bylo více. Dostali jsme rychlý gól na začátku zápasu, dva rychlé góly na začátku druhé třetiny a samozřejmě jsme prohrávali jeden osobní souboj za druhým."

Pro Čechy je to krutá lekce. Do Kanady odjížděli s vědomím, že tahle generace hráčů přivezla stříbrné medaile i z mistovství světa osmnáctek. Osobnosti v podobě mládežnických hvězd Jakuba Vány či Davida Pastrňáka pak i zámořské experty přesvědčovaly v to, že si Češi zahrají o medaile.

"Potenciál i talent máme obovský, ale bohužel je asi někdy mít...," nedokončil myšlenku Trnka, když opakovaně narážel na přístup celého týmu k turnaji.

Mají jen den, aby se dali dohromady

Češi jsou ve skupině poslední, po dvou zápasech nemají jediný bod, zato velice špatné skóre 4:10. A tak je zlomový zápas celého turnaje nečeká ve čtvrtfinále, jak si před šampionátem plánovali, nýbrž už v pondělí v 19:00 proti outsiderovi skupiny Dánsku.

Jedině výhra nad Dánskem Čechy udrží v naději, že si čtvrfinále vůbec zahrají. Prohra by tým naopak poslala do bojů o udržení. A to by byla ostuda.

"Máme den na to, abychom se dali dohromady. S Dánskem to bude urputný zápas, hrají tady výborný hokej," řekl Trnka. O tom se už přesvědčili také Rusové: Dánové s nimi dlouho vedli 2:0 a nakonec se sbornou prohráli až po samostatných nájezdech.

reklama