reklama

Tatar Slováky na mistrovství světa neposílí. Hvězdu Detroitu čeká operace ramena

Tomáš Tatar. Tomáš Tatar. autor: Reuters
Slovenský útočník Detroitu Tomáš Tatar po konci sezony podstoupil operaci ramena a přijde o mistrovství světa.

Detroit - Slovenský hokejový útočník Detroitu Tomáš Tatar se v sobotu podrobil operaci ramena a přijde o mistrovství světa. Šestadvacetiletá opora Red Wings si původně plánovala prodloužit v Paříži a Kolíně nad Rýnem sezonu, protože Detroit do play off NHL nepostoupil. Kvůli chronickým problémům s levým ramenem se ale nakonec Tatar rozhodl pro chirurgický zákrok a nyní ho čeká několikatýdenní rehabilitace.

"Už na začátku sezony jsem měl problémy, které potvrdila i magnetická rezonance. Zkoušel jsem rameno přes léto posilnit, ale na ledě se to znovu zhoršilo. Základní část jsem dohrával se sebezapřením, bojoval jsem sám se sebou," citoval Tatara, který v 82 zápasech zaznamenal 46 bodů za 25 gólů a 21 asistencí, web sport.sk.

Loni v září hrál Tatar za Tým Evropy na Světovém poháru a třemi brankami se výrazně podílel na nečekaném postupu do finále. Na mistrovství světa startoval už čtyřikrát, v roce 2012 získal stříbro. Zúčastnil se i olympijských her v Soči.

Slovensko neposílí ani brankář Peter Budaj, kterému vypršela smlouva v Tampě, kam byl vyměněn v průběhu této sezony z Los Angeles. "Mají v Tampě hráče, se kterými je potřeba prodloužit smlouvy, a on je až v druhém sledu. Je už starší, takže má obavy, aby se nezranil," řekl generální manažer slovenské reprezentace Róbert Švehla.

Už dříve se z účasti na šampionátu omluvili Marko Daňo, Jaroslav Halák a Marián Gáborík, v případě vyřazení Chicaga nepřijede ani Marián Hossa.

reklama