reklama

Tatíček opouští Lva Praha a míří zpět do Davosu

Petr Tatíček. Petr Tatíček. autor: CPA Eduard Erben
Hokejový útočník Petr Tatíček se dohodl na rozvázání smlouvy se Lvem Praha a má z českého klubu Kontinentální ligy namířeno zpět do Davosu

Praha - Hokejový útočník Petr Tatíček se dohodl na rozvázání smlouvy se Lvem Praha a má z českého klubu Kontinentální ligy namířeno zpět do Davosu. O jeho zájmu o třicetiletého Tatíčka informovala v minulých dnech švýcarská média, vedení Lva dnes oficiálně potvrdilo hráčův odchod.

Tatíček i vinou zranění sehrál za Lva v této sezoně jen osm zápasů a připsal si dva body za gól a asistenci. Od konce října se dostal do sestavy jen jednou, v polovině ledna se podílel gólem na výhře proti Chabarovsku 3:0, ale potom už znovu nenastoupil.

Kladenský odchovanec působil v Davosu od prosince 2006, kdy nejdříve posílil klub pro tradiční Spenglerův pohár a pak tam zůstal až do loňského roku. S Davosem získal třikrát mistrovský titul v letech 2007, 2009 a 2011. Při posledním triumfu byl se sedmi góly nejlepším střelcem play off.

Tatíček má na kontě také tři zápasy v NHL za Floridu v sezoně 2005/06. V zámoří působil nejdříve dva roky v juniorské OHL v celku Sault Ste. Marie Greyhounds a pak na farmách Floridy v San Antoniu a Houstonu, v záložním týmu Pittsburghu Wilkes-Barre Scranton a na farmě Washingtonu v Hershey.

reklama