Michálek: Teď chceme zlato. Je to náš hlavní cíl

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 5. 2013 20:30
"Teď je náš cíl zlato," řekl obránce Zbyněk Michálek poté, co Češi na MS smetli Nory 7:0.
Zbyněk Michálek vstřelil Norům nejkurióznější gól. Jeho nahození od modré propadlo do branky ve stejné chvíli, kdy zazněla siréna ukončující druhou třetinu | Foto: Michal Eger

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Čeští hokejisté v klíčové bitvě o čtvrtfinále rozprášili Nory 7:0 a teď mají sebevědomí na rozdávání.

Obránce Zbyněk Michálek dokonce prohlásil, že nyní na mistrovství světa začíná jejich cesta za zlatou medailí.

"Náš velký cíl je zlato. Teď to všechno teprve začíná," řekl přesně po jasném utkání Michálek. Dnešní zápas si nemohl vynachválit, Češi hráli prostě skvěle, Norové si ani neškrtli.

Čekali jste, že takhle důležitý zápas bude tak snadný?
Udělali jsme si to snazší svojí hrou. Nastoupili jsme na ně od první minuty, takové týmy pak odpadnou. Pak už neměli o co hrát a nám šlo jen o to, aby se nikdo nezranil a vyzkoušeli jsme si další věci.

Byl to dnes první zápas na turnaji, který jste si opravdu užívali?
My jsme říkali po první třetině, že to je poprvé, co jsme klidu a nenervovali jsme se tam. Byl to pohodový zápas a dodá nám sebevědomí.

Toho musíte mít dost i vy, ne? Dnes jste dal už třetí gól na turnaji...
Šetřil jsem si to sem. Hlavní je pro nás ale vítězství a postup do čtvrtfinále. A taky předvedená hra. Dneska jsme byli lepší celých 60 minut a můžeme jít do čtvrtfinále hodně sebevědomí. Když budeme hrát stejně, tak můžeme myslet na úspěch.

Jak moc dneska týmu pomohli Tomáš Plekanec a Marek Židlický?
Dodali týmu klid. Jsou to super hráči a ještě se budou zlepšovat. Židla nebyl dva týdny na ledě a nebylo to vidět. Pleky na ledě dominoval.

Ve čtvrtfinále na vás čekají Švýcaři. To byl soupeř, kterého jste si na začátku MS určitě přáli. Ale co teď, když se karty v základní skupině takhle obrátily?
Došli jsme k nim úplně jinou cestou. Já když jsem sem jel na turnaj a díval se na skupinu, tak jsem doufal, že budeme první a Švýcaři čtvrtí. Nakonec to dopadlo takhle. Oni tady hrají výborný hokej, sice možná nemají takové renomé, ale porazili Kanandu, Švédy i nás. Jsou neporažený tým v turnaji. Půjdou do toho, že nemají co ztratit. Máme ale lepší tým, to víme, jen to musíme dokázat.

Začíná pro vás až teď to pravé mistrovství světa?
My to tak bereme, že to teprve začíná. Všechno je smazané, všichni začínají od nuly, všichni zapomenou, co bylo. Vyhrát zlato, to je náš velký cíl. Kvůli tomu tady jsme, ten tým máme dobrý, zvedáme se a uděláme pro to všechno. Pokaždé, když přijde taková kritika na tým, tak to kluky spojí, chceme vyhrát jeden pro druhého, protože máme výbornou partu a přes všechno, co se o nás píše a mluví. Chceme to dokázat.