Tenhle tým má sílu. Růža nám jen ukáže chyby, řekl Němec

Adam Sušovský Adam Sušovský
10. 5. 2014 9:30
Český tým ukázal charakter, letos v Minsku má velkou sílu. Trenér Vladimír Růžička jen bude muset ukázat chyby, kterých se má vyvarovat. Alespoň tak to tvrdí obránce Ondřej Němec.
Ondřej Němec otevřel skóre zápasu. Gólman Laco na jeho střelu neviděl, Tomáš Hertl stál přesně před ním. A to je prý recept. | Foto: Reuters

Minsk (od našeho zpravodaje) – Ztráta bodu se Slovenskem na úvod mistrovství světa v Minsku není špatná, myslí si jeden z českých hrdinů zápasu Ondřej Němec.

První gól sám ránou od modré dal a klíčovou roli sehrál i u akce, která dvě a půl minuty celý zápas zachránila a poslala ho do vítězného prodloužení. To on Jaromíru Jágrovi servíroval z rohu pas před bránu na vyrovnávací gól.

„Zápas se Slovenskem byl dobrým testem toho, co náš tým dokáže. A náš tým ukázal dobrý charakter, když bojoval i za stavu 1:2 a zápas takhle otočil,“ prohlásil Němec po utkání.

Teď se bude na zlepšení výkonu ještě lépe pracovat, že?
Byl to první zápas a Růža (trenér Vladímír Růžička) nám ještě ukáže chyby, kterých se musíme vyvarovat. Bude to dobré, tenhle tým má sílu.

Zisk dvou bodů z prvního utkání berete?
Je to povedený start. Chtěli jsme do turnaje vstoupit vítězstvím a to se nám povedlo. Je to sice jen za dva body, ale všichni snad viděli, jak těžký zápas to byl. Slováci jezdili, mají hodně mladých kluků, kteří hodně bruslí. Bylo to náročné, takže dva body jsou dobré.

Nepříjemní byli, ale teď vás čekají ještě těžší soupeři, nemyslíte?
Uvidíme. Máme teď Švédy, které velmi dobře známe a pak Kanadu, která prohrála s Francií, ale zase všichni moc dobře víme, že se rozjíždí vždycky pomaleji. Slováci byli dobrý test na to, co náš tým dokáže. Náš tým má charakter.

První gól jste sám dal, druhý jste Jaromíru Jágrovi připravil. Po osobní stránce jste spokojený?
Já to takhle neberu. Všichni tady hrajeme za jeden tým a osobní výkony jdou bokem. Týmový výkon byl ale dobrý, akorát, že nás Slováci první dvě třetiny vybrejkovali.

Měli jste velkou střeleckou převahu, hodně střel šlo od obránců. Takhle to tady chcete hrát?
Růža nám na tréninku vyčítal, že střílíme málo a hledáme pořád Džegra. Myslím, že jsme to dnes se Zámorským trochu změnili. Lítalo to tam a podle mě je to recept. Hertl se Sobotkou jsou ze zámoří zvyklí stát před bránou, dokonce mi Hertlík říkal, že ta moje gólová střela mu škrtla o rukavici. Tak to asi ještě budu muset jít nahlásit změnu (směje se).