reklama

Tenisák, betonový plácek a zápasy proti Hertlovi nebo Sedlákovi. Turnaj pouličního hokeje vrcholí

Tomáš Hertl Tomáš Hertl autor: Red Bull
Celorepublikové finále pouličního hokeje vyvrcholí v sobotu v Kasárnách Karlín v Praze. Nejlepších šestnáct týmů zabojuje o titul a také o možnost postavit se týmu Tomáše Hertla.

Praha - Po čtyřech zastávkách napříč celou republikou je čas na velké finále. Hokejový turnaj Red Bull Urban Buly vyvrcholí finálovými v sobotu v Kasárnách Karlín v Praze. 

Lipsko i Salcburk mohou hrát Ligu mistrů. Rakušané budou ale startovat pod novým názvem Lipsko i Salcburk mohou hrát Ligu mistrů. Rakušané budou ale startovat pod novým názvem Čtěte zde

Z lokálních turnajů v Českých Budějovicích, Liberci, Ostravě a Pardubicích postoupilo do národního finále 16 mužstev. Ti nejlepší pouliční hráči se sjedou, aby se mezi sebou utkali o titul i možnost zahrát si proti hvězdě NHL Tomáši Hertlovi.

"Byl jsem se podívat v Pardubicích, takže už jsem pá zápasů viděl. I když se hraje prakticky bez výstroje, očekávám, že to bude boj. Všechny týmy budou chtít vyhrát. Já to znám u sebe, prohry nesnáším. Ale hlavní je, aby si to hráči i fanoušci užili," prozradil třiadvacetiletý centr.

To, že Hertl musí počítat se silnou konkurencí dokazuje i fakt, že v jednom z týmů, který do Prahy přicestuje, bude Lukáš Sedlák. Další česká zámořská naděje v letošním ročníku zazářila v dresu Columbusu. "Bylo to super. Potkal jsem se tu s kamarády, se kterými jsem hrával kdysi za domem. Přesně jako tady. Na malé branky, tři na tři. To je pro radost," pochvaloval si Sedlák.

"S Lukášem se známe, hráli jsme proti sobě i za národní tým. Už proběhlo i nějaké hecování, těším se, že bychom si proti sobě mohli zahrát. Navíc já budu mít v týmu Filipa Chlapíka hrajícího na farmě Ottawy Senators a bratra mojí přítelkyně, co hraje za Slavii. Bude to velké," slibuje věčně usměvavý Hertl.

Kromě hokejových hvězd bude v sobotu v karlínských kasárnách k vidění parádní sportovní zážitek. myšlenka vrátit hokej na ulice, kde s ním většina hráčů začínala, od začátku zaujala nejen hokejisty, ale také florbalisty a hokejbalisty.

"Doufám, že se přijde podívat co nejvíc lidí. Myslím, že tahle akce je zajímavá i na koukání. Hráčům bych vzkázal ať si turnaj hlavně užijí. Nic podobného tady dlouho nebylo. Navíc potřebujete jen hokejku, botasky a tenisák," těší se na sobotu ambasador Tomáš Hertl.

Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho? Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho? Prohlédněte zde

Celý turnaj se navíc bude konat pod taktovkou opravdového profesionála. Mikrofonu a komentování se totiž ujal známý expert České televize Michal Dusík. Ten si kromě nezbytných hokejových hlášek chystá i speciální rozbor s elektronickou tužkou.

reklama