Tenkrát: Likvidační faul. Srážka tří hráčů, míní Bělohlav

FOTO Sparta v přestřelce udolala jihočeské hvězdy z NHL
V souboji 18. kola Tipsport extraligy se mimo jiné utkaly týmy domácí Sparty Prahy a Mountfieldu České Budějovice.
Ani jeden z týmů nakonec neodešel z utkání bez bodu.
České Budějovice nakonec prohrály v prodloužení 4:5 a to přesto, že disponují hned čtyřmi posilami z NHL.
Těmi posilami jsou útočníci Martin Hanzal, Milan Michálek, Václav Prospal a obránce Andrew Ference. Střelecky se prosadit dokázali hned tři z nich. Netrefil se pouze Prospal, který si ale připsal asistenci.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 11. 2012 7:00

Praha - Hodně emocí mezi fanoušky i hráči způsobila situace ze závěru zápasu 18. kola Tipsport extraligy mezi hokejisty pražské Sparty a Mountfieldu České Budějovice.

Ve 3. minutě prodloužení za stavu 4:4 se snažil probít k přihrávce obránce Sparty Radek Philipp a po kontaktu s dvojicí budějovických útočníků Martina Hanzala a Milana Michálka spadl tak nešikovně na led, že se do něj udeřil hlavou.

Bělohlav: Šlo o nešťastný střet hráčů

Hlavní rozhodčí Martin Homola a René Hradil tento střet posoudili jako "čistý" a zápas přerušili až poté, když se Philipp delší dobu nezvedal z ledu.

"Byl to nešťastný střet tří hráčů, z mé pozice je těžké posuzovat, jestli tam k faulu došlo, ale podle zranění Martina (Hanzala) to spíš vypadá na to, že to faul nebyl," řekl po zápase novinářům asistent trenéra Mountfieldu Radek Bělohlav.

Oba rozhodčí se jeli poradit k boxům časoměřičů, ale než to stihli udělat, přispěchal za nimi kapitán Sparty Michal Broš, kterým jim přišel spílat, že nikoho z hráčů Mountfieldu nevyloučili.

Možná že právě až tato Brošova "domluva" přiměla sudí k tomu, že za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučili na pět minut a do konce zápasu posilu Mountfieldu z Phoenixu Hanzala, což zase vytočilo střídačku a fanoušky Jihočechů.

Tenkrát: Podobných zákroků tam udělali...

Hanzal, který měl po středu viditelný krvavý šrám na obličeji, se snažil rozhodčím vysvětlit, že šlo o čistý zákrok, u sudích ale neuspěl, a tak velmi rozezleně odešel do kabin.

Sparta navíc nabídnutou přesilovku čtyř proti třem po minutě využila, když o bonusovém bodu rozhodl právě Broš, po jehož střele do tyče si brankář Pavel Kantor nešťastně srazil puk za svá záda.

Při příchodu hráčů do kabin sportovní manažer Mountfieldu Petr Sailer vulgárními výrazy zasypával sudího Homolu, zatímco Hanzal putoval se zkrvavenou tváří a podezřením na otřes mozku na ošetřovnu.

Podle střelce tří branek Sparty v zápase Petra Tenkráta však šlo o jednoznačný faul.

"Podobných zákroků tam předtím bylo pár a neodpískaly se. A pak to skončilo, já bych řekl, likvidačním zákrokem. Jsem jen rád, že jsme toho v přesilovce využili," řekl novinářům Tenkrát, který má v této sezoně na kontě 12 tref, díky čemuž se posunul na třetí místo střelecké tabulky soutěže.

"Mají tam vysoké hráče, kteří to mydlí"

Důležitým faktem pro něj je, že i jeho tři góly pomohly Spartě ke čtvrtému domácímu vítězství v řadě.

"Dnes jsou vzhledem k vývoji ty dva body zlaté. Budějovice teď mají hodně silné mužstvo, hráče z NHL, kteří chodí do těla a mydlí to tam. I kvůli tomu možná došlo k tomu, co se stalo v závěru zápasu," dodal Tenkrát.

Naopak Hanzal, který opouštěl stadion raději v Sailerově doprovodu, i kvůli svému zdravotnímu stavu celou situaci komentovat nechtěl.