reklama

Tenkrát začne v Kladně, pak zamíří do Švédska

Petr Tenkrát (v bílém) padá při souboji s Rusem Sergejev Zinovjevem. Petr Tenkrát (v bílém) padá při souboji s Rusem Sergejev Zinovjevem. autor: Reuters
Útočník marně čekal na nabídku z NHL

Kladno - Hokejový útočník Petr Tenkrát definitivně začne nadcházející sezonu v dresu extraligového Kladna a 20. října zamíří na angažmá do švédského klubu Timra IK. Třicetiletý vicemistr světa z loňského roku z Rigy čekal do konce července na nabídku z NHL, ale když se žádné zajímavé nedočkal, vstoupila ve středu v platnost jeho smlouva ve skandinávském klubu.

Rychlý forvard, který působil v uplynulém ročníku v Bostonu, však do Timry zamíří kvůli přísným daňovým zákonům ve Švédsku až 20. října a do té doby bude hájit barvy Kladna, v jehož dresu vstoupil do velkého hokeje. Dres Kladna obleče Tenkrát po osmi letech.

Do nejbližšího přípravného zápasu v pátek v Karlových Varech ale ještě nezasáhne. "Počítáme s ním od příštího týdne, doma proti Varům už by měl hrát," řekl klubovému serveru kladenský trenér Zdeněk Müller.

Tenkrát po odchodu z Kladna v roce 1999 působil v Hämeenlinně, Ilvesu Tampere, pak hrál v NHL za Anaheim a Nashville, objevil se i v nižší AHL v Cincinnati a v Milwaukee. V roce 2002 se vrátil do Evropy, kde až na krátké angažmá ve Voskresensku strávil téměř čtyři roky v Kärpätu Oulu.

V uplynulém ročníku nasbíral v NHL v 64 utkáních za Boston 14 bodů za devět gólů a pět asistencí. V sedmi duelech na farmě v Providence vstřelil dva góly a na sedm přihrál. Zúčastnil se i světového šampionátu v Moskvě a v sedmi utkáních jednou skóroval.

reklama