reklama

Tenkrátův gól nepomohl, Oulu hrozí konec

Hokejové puky pro olympijský turnaj, které byly vyorbeny na Valašsku, jsou před každým zápasem nejpre uloženy do mrazničky. Pak teprve mohou přijít na hrací plochu. Hokejové puky pro olympijský turnaj, které byly vyorbeny na Valašsku, jsou před každým zápasem nejpre uloženy do mrazničky. Pak teprve mohou přijít na hrací plochu. autor: ČTK/AP
Helsinky - Finští hokejoví šampioni z Kärpätu Oulu prohráli i druhý semifinálový zápas s Ässätem Pori a znovu poměrem 1:3. Obhájce titulu sice dnes poslal do vedení ve druhé třetině český útočník Petr Tenkrát, ale domácí brzy vyrovnali a v poslední části skóre otočili. V sérii hrané na tři vítězství tak vedou 2:0 na zápasy.

Druhý semifinálový souboj je vyrovnaný. Hämeenlinna dnes zdolala IFK Helsinky 2:1 v prodloužení gólem Pasiho Nielikäinena ze 73. minuty. Hostům tak nepomohl ani heroický výkon brankáře Jana Lundella, který čelil 53 střelám.

Výsledky - semifinále, 2. zápasy: Ässät Pori - Kärpät Oulu 3:1 (za hosty Tenkrát 1+0) - stav série 2:0, Hämeenlinna - IFK Helsinky 2:1 v prodl. - stav série 1:1.

reklama