reklama

Těžce zraněný Mikuš se diví. Tři duely? Hollweg dostal deset

Po ataku Tomáše Micky musel těžce zraněný Peter Mikuš na nosítkách rovnou do nemocnice. Po ataku Tomáše Micky musel těžce zraněný Peter Mikuš na nosítkách rovnou do nemocnice. autor: hc-slavia.cz
Z tvrdého ataku Petra Micky vyvázl obránce Hradce Králové s otřesem mozku, zlomeným nosem a krvavými šrámy v obličeji. "Hráči tady k sobě nemají respekt," říká.

Praha - Jen týden byl kolem disciplinární komise hokejové extraligy klid, než se na ledě objevily další krůpěje krve a těžce zraněného hokejistu odváželi na nosítkách rovnou do špitálu.

Takhle ošklivé momenty vystrašily diváky pátečního zápasu Slavie s Hradcem Králové, ve kterém domácí útočník Tomáš Micka jako smyslu zbavený sestřelil rozehrávajícího obránce Petera Mikuše.

Výsledek: Otřes mozku, zlomený nos, dvě velké tržné rány u nosu a nad okem. Mickovi pak disciplinární komise dodatečně udělila trest na tři zápasy.

Teď těžce zraněný hokejista Mikuš poprvé promluvil. V rozhovoru pro oficiální web českého hokeje Hokej.cz se diví nízkému trestu pro Micku a jako vůbec první zraněný hokejista nechápe zvláštní metr disciplinární komise.

Útok na hlavu. Tři zápasy je málo

"Byl to jednoznačný faul, útok na hlavu. Rozhodně na víc než tři zápasy. Myslím, že to byl ostřejší zákrok než od Hollwega, ten přitom dostal stopku na deset zápasů," diví se Mikuš a připomíná ani ne měsíc starý zákrok plzeňského rváče, za který padl exemplární trest.

Micka teď Mikuše trefil až poté, co královéhradecký bek odehrál puk. V plné rychlosti jej ramenem zasáhl přímo do hlavy. Zákrok si můžete připomenout na videu ZDE.

"Musím říct, že to na videu vypadalo hrozně," říká Mikuš, jehož se po utkání zastal i rozčílený kouč Peter Draisaitl. Ten mluvil o tom, že v extralize chybí jakýkoliv respekt k soupeři a používal i hodně tvrdé výrazy.

"Nechtěl bych to brát na tuto situaci, jakkoliv vypadala, ale jsem tady už tři roky a prostě některým frajerům tady chybí respekt i úcta ke hře," rozčiloval se Draisaitl nad tvrdou hrou, která často vede ke zraněním a vysokým disciplinárním trestům.

11 kol, 7 trestů. Hráčům chybí respekt

"Kolik jsem tady viděl už zákroků na koleno a takové špinavé hity. Málokdo je schopný se tady postavit k tvrdé hře, to jsou tady všichni podělaní. Tohle jsem ještě neviděl. Jsou tady věci, na které se nedá koukat, je to fakt hrozné."

Teď s jeho slovy naprosto souhlasí i rekonvalescent Mikuš, který strávil noc v nemocnici a tělo ho bolí i po návratu domů.

"Souhlasím s trenérem, že hráčům tady chybí úcta i respekt k soupeři. Podle mého názoru mě snad vůbec dohrávat nemusel, bylo to v našem obranném pásmu," kroutí hlavou.

Disciplinární komise hokejové extraligy letos trestala hráče zastavením činnosti už v sedmi případech. Odehráno není ani celých jedenáct kol.

reklama