reklama

Studená sprcha Sparty: Trenér v Třinci křičel na hráče

Hokejisté pražské Sparty Peter Jánský (vlevo) a Zdeněk Bahenský v utkání proti Třinci. Hokejisté pražské Sparty Peter Jánský (vlevo) a Zdeněk Bahenský v utkání proti Třinci. autor: Lenka Rybaříková
Tohle kabina hostů na třineckém zimáku dlouho nezažila. Ještě dvacet minut po konci zápasu zůstaly dveře zavřené. Sparťanský trenér Václav Sýkora tam hráčům dával hlasitě za vyučenou.

Praha - Z kabiny hostů se na třineckém zimáku ozýval křik, až se dveře otřásaly. Naštvaný trenér hokejistů Sparty Václav Sýkora včera dost důrazně vyčítal hráčům přístup k utkání.

Sparta totiž před reprezentační přestávkou zase prohrála. Tentokrát bez boje a potupně 1:6.

"Byl jsem hodně naštvaný a musel jsem to zdůraznit. Od stavu 1:4 se zápas dohrával a to se mi přece nemůže líbit. Neviděl jsem na týmu jediný náznak bojovnosti a chuti s výsledkem něco udělat," vysvětlil po utkání Sýkora.

Sýkora: Jsem hrubě nespokojen

Na své svěřence křičel dlouho po utkání a vztek na něm byl patrný ještě při tiskové konferenci, kde jen těžce hledal umírněné výrazy.

"Jsem hrubě nespokojen. Hráli jsme tady 10 oslabení a ty fauly jsme udělali. Jenže neplynuly z osobních soubojů, kdy bychom přitvrdili, byly to nesmyslné fauly hokejkou," vyčítal Sýkora, protože Třinec trestal.

Po jeho sprše se hráčům z kabiny vycházet nechtělo. I v jejich tvářích bylo vidět, že jim do řeči moc nebylo. "Je to blbé, na tohle si příště musíme dát pozor," soukal ze sebe Jaroslav Hlinka.

Hlinka: Přijeli jsme pro body a nemáme nic

"Věděli jsme, že tady musíme hrát v pěti a jen v první třetině jsme hráli čtyři oslabení. To zápas rozhodlo," uvědomoval si.

Zkušený útočník si alespoň nepřipouští debakl, mnohem víc než další velká prohra totiž podlee něj Spartu mrzí prohra.

"Jestli je to 2:1 nebo 6:1, tak je to úplně jedno. My jsme tady přijeli pro body a nemáme nic," řekl.

Spartě se tak první reprezentační přestávku stráví na na posledním místě. Po výměně trenéra má čas trénovat, podle Hlinky se ale zlepšení projevit nemusí.

"Já nevím, ono je to těžké. Stejně budeme trénovat s tím, že nás čeká soupeř, kterého už musíme porazit," odsekl na závěr.

reklama