Bodová série Sparty končí, v bláznivém zápase padla ve Zlíně

Aktualizováno 29. 11. 2013 22:15
Hokejisté Zlína po první třetině prohrávali se Spartou 1:4, přesto se po zápase mohli radovat z výhry nad lídrem tabulky 6:5. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Bodová série hokejistů pražské Sparty po 14 zápasech končí. Ve 25. kole Tipsport extraligy totiž v bláznivém zápase na ledě PSG Zlín prohráli 5:6. O vítězství Beranů rozhodl v 59. minutě obránce Petr Zámorský.

Sparta tak utrpěla teprve šestou prohru v sezoně (pátou v základní část), Zlín vyhrál po dvou předchozích prohrách.

"Lehce nabytý náskok jsme lehce pozbyli. Obrat přikládám slabé koncentraci ve druhé třetině, do níž jsme vstoupili špatně a domácí po zásluze potrestali naše chyby. Potřebovali jsme, aby si Tomáš Pöpperle odpočinul, proto jsme poslali do branky Tomáše Krále. To se nám ale bohužel nevyplatilo, neboť ostatní hráči mu nepomohli," přiznal po zápase asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták.

"Tým se semknul a tohoto vítězství proti celku, jakým je Sparta, si moc vážíme. Brankář Tomáš Štůrala chytil příležitost za pačesy a jeho výkon nám pomohl k obratu. V závěru jsme byli šťastnější. Za průběh a bojovnost jsme si výhru zasloužili," doplnil jej asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Synovi šéfa svazu premiéra nevyšla

Zlín se sice už ve 4. minutě dostal do vedení, Sparta však do konce první třetiny i díky dvěma gólům Karla Pilaře skóre otočila na 1:4. Berani však ve druhé třetině během úvodních šesti minut otočili skóre na 5:4!

Sparta sice skóre ještě ve druhé třetině zásluhou Lukáše Pecha srovnala, v čase 58:45 však převážil vedení bombou od modré čáry na stranu Zlína Zámorský a Sparta už ve hře bez brankáře odpovědět nedokázala.

V zápase se protočilo po dvou gólmanech na obou stranách, extraligová premiéra totiž příliš nevyšla brankáři Sparty Tomáši Královi. Syna předsedy českého hokejového svazu ve 26. minutě po páté inkasované brance vystřídala jednička týmu Tomáš Pöpperle.

I Hradci a Pardubicím se povedl obrat

Dokonalý obrat se povedl i hokejistům Hradce Králové, kteří sice prohrávali s Libercem na svém ledě po dvou třetinách 0:2, v závěrečné části pěti góly otočili skóre na 5:2.

Bílí Tygři tak s Mountfieldem ztratili i druhý dobře rozehraný zápas v sezoně. V polovině října totiž vedli doma 6:2 a nakonec prohráli 6:7 v prodloužení.

Mountfield tak z druhého místa ztrácí na vedoucí Spartou opět už 'jen' sedm bodů.

Také hokejisté Pardubic vyhráli díky obratu v závěru zápasu, když porazili Třinec 2:1 v prodloužení, i když ještě 99 sekund před koncem třetí třetiny prohrávali 0:1.

Východočeši prohrávali od 14. minutě po trefě Jiřího Polanského, v 59. minutě při hře bez brankáře a navíc v přesilovce vyrovnal Lukáš Radil a v čase 60:55 rozhodl o vítězství Východočechů Tomáš Nosek.

Kometa oslavila výročí čistým kontem

Hokejisté Komety Brno oslavili šedesátiny svého klubu vítězstvím nad Kladnem 4:0. Brňané s novou útočnou posilou Pavlem Brendlem ukončili sérii tří zápasů, ve kterých nebodovali.

O výsledku rozhodla hned úvodní třetina, v níž Kometa získala agresivní hrou tříbrankový náskok. Rytíři venku prohráli pět z posledních šesti zápasů a v Brně podlehli podeváté za sebou. Brankář Marek Čiliak vychytal čtvrtou nulu v sezoně.

Hokejisté Litvínova vyhráli na ledě Vítkovic 2:1 v prodloužení, a zvítězili tak už počtvrté v řadě. Naopak Ostravané prohráli pátý z poslední šesti duelů, a nenavázali tak na úterní domácí kanonádu do sítě Chomutova (8:3).

O výhře Severočechů rozhodl ve druhé minutě prodloužení útočník Robin Hanzl.

Výsledky 25. kola:

PSG Zlín - HC Sparta Praha 6:5 (1:4, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Honejsek, Holík), 21. Honejsek (Čajánek), 23. Balaštík (Leška, O. Veselý), 25. Leška (O. Veselý), 26. F. Čech, 59. Zámorský (Leška) - 5. Pilař (P. Ton), 9. Rolinek (J. Hlinka, P. Ton), 18. Švrček (Krejčík), 19 Pilař (J. Hlinka, Klimek), 38. Pech (Kubát, Krejčík). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:3. Diváci: 5150.
Zlín: Horčička (19. Štůrala) - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Köhler - Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Sparta Praha: Král (26. Pöpperle) - Pilař, Krejčík, Švrček, Kubát, Sičák, Philipp, Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 56. Svačina (Roman, Sloboda) - 37. Ručinský, 62. Hanzl (Trávníček). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4117.
Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor, M. Hruška, Barinka, Bail - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, E. Němec, Húževka - Vandas, Burger, Szturc - Šedivý, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Litvínov: Francouz - Zeman, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Posmyk - Ručinský, Hübl, Jánský - Trávníček, Hanzl, Martynek - J. Černý, Piroš, Majdan - R. Pšurný, Jurčík, Písařík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 43. Šimánek (Vydarený), 46. Dej (Vydarený), 47. Šimánek (Kudrna), 52. Červený (Mikuš), 60. Mertl (Šimánek) - 4. Bartek (Víšek, Bulík), 35. Valský (Zacha). Rozhodčí: Hodek, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc L. Květoň (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4256.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Liberec: Melicherčík - Kolmann, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek - T. Urban, Nedvěd, Vampola - Bartek, Bulík, Víšek - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Valský, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Radil (Zdráhal, P. Sýkora), 61. T. Nosek (Radil, Benák) - 14. Polanský. Rozhodčí: Husička, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5, navíc Bonk (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7293.
Pardubice: Hudáček - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Zdráhal - P. Sýkora, Marha, Endál - Tybor, T. Zohorna, Somík - Radil, T. Nosek, Kousal - Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a P. Marek.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Burian (Kuboš, Žižka), 14. J. Káňa II (Kempný, V. Němec), 20. Čermák (Brendl, Jan Hanzlík), 49. V. Němec (J. Káňa II). Rozhodčí: Homola, Mikula - Bryška, Lučan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík - Brendl, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, Koreis, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Kladno: Chábera (21. Cikánek) - David Růžička, T. Kaberle, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Majeský, Jankovič - Bajaruns, Patera, M. Hořava - Rudovský, Dragoun, Machač - Tenkrát, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Stach. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. Sparta Praha 25 18 1 1 5 109:47 57
2. Hradec Králové 25 11 7 3 4 67:50 50
3. Plzeň 25 12 3 3 7 63:57 45
4. Brno 25 12 2 2 9 58:48 42
5. Zlín 25 10 4 4 7 71:64 42
6. Třinec 25 12 2 2 9 71:66 42