Tlustý má první asistenci, ale Carolina i tak prohrála

11. 10. 2014 7:18
Český útočník asisoval u třetího gólu Caroliny, jenže ta i tak prohrála 3:5 s New York Islanders.
Jiří Tlustý (vpravo) má v NHL první asistenci.
Jiří Tlustý (vpravo) má v NHL první asistenci. | Foto: Reuters

Raleigh - Hokejisté New Yorku Islanders zvítězili v jediném pátečním utkání NHL na ledě Caroliny 5:3. U třetího gólu domácích asistoval český útočník Jiří Tlustý.

Hlavním strůjcem výhry hostů byl útočník Brock Nelson, který vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál, třemi asistencemi se blýskl John Tavares.

Pro oba celky šlo o premiéru v nové sezoně a od začátku měli navrch Islanders. Základ k úspěchu položili dvěma góly v závěru první třetiny. Skóre načal v 18. minutě v přesilové hře obránce Johnny Boychuk, za 108 sekund zvýšil náskok "Ostrovanů" Nelson, který ve druhé třetině v další přesilovce přidal třetí gól.

Oporou vítězů byl také slovenský brankář Jaroslav Halák, který se Islanders upsal na jaře poté, co skončil ve Washingtonu. V prvním zápase v novém působišti si připsal 21 úspěšných zákroků a poprvé kapituloval až ve 42. minutě, kdy se trefil Nathan Gerbe. Hosté pak ale přidali další dva góly a výhru už si pohlídali.