reklama

Tlustého starosti: Peníze Caroliny vzala výluka, KHL zranění

Hokejista Jiří Tlustý lituje, že kvůli výluky NHL nemůže plnit lukrativní smlouvu v Carolině. Hokejista Jiří Tlustý lituje, že kvůli výluky NHL nemůže plnit lukrativní smlouvu v Carolině. autor: www.wikipedia.cz
Hokejista Jiří Tlustý kvůli zranění odkládá svůj avizovaný přestup do Atlantu Mytišči. Bez hokeje zůstane minimálně ještě deset dní, pak bude sledovat vývoj v zámoří.

Kladno - Přestup byl téměř hotovou věcí, zranění ale životní zkušenost hokejisty Jiřího Tlustého zahrát si KHL v dresu Atlantu Mytišči, kam měl na konci listopadu přestoupit, komplikuje.

Oporu Kladna během výluky NHL trápí natažený sval na zápěstí, ruka kvůli němu zůstane minimálně dalších deset dnů v dlaze a Tlustý bez hokeje. A taky alespoň do půlky prosince bez slíbených peněz z KHL.

"Byli jsme domluvení, že si dvaadvacátého zavoláme a domluvíme se na přestupu, jenže já se dvacátého zranil. V tuto chvíli Mytišči neřeším. Ani oni zraněného hráče nepotřebují," řekl Tlustý Aktuálně.cz.

Nabízeli mi krásné peníze, ale doufám, že začne NHL

"Teď je pro mě hlavní, abych se uzdravil a vše směroval k začátku NHL. Podle mého je jisté, že se v prosinci hrát nebude, ale doufám, že se všichni dohodnou a liga nakonec odstartuje alespoň k prvnímu lednu," doplnil Tlustý.

Čtyřiadvacetiletý hokejista válí za Kladno v extralize, přestože s Atlantem Mytišči jednal už na začátku sezony. V tu chvíli ale nikdo nevěděl, jak bude výluka dlouhá a po dohodě s Jaromírem Jágrem zněla dohoda jasně: "Začni na Kladně, kdyby to nekončilo, pustíme tě si vydělat."

"Ty peníze, které mi na začátku nabízeli, byly opravdu krásné. S Jardou jsme si ale řekli, že bude lepší, když na ten měsíc zůstanu doma na Kladně a nikam se nebudu hnát. To jsme ještě nevěděli, jak dlouhá výluka bude," míní Tlustý.

Rusko bych chtěl vyzkoušet, na play-off se ale vrátím

Reprezentačního útočníka ale tehdejší rozhodnutí netrápí. "Jestli něčeho lituji, tak toho, že se hádáme v NHL a kvůli toho nemůžeme hrát. Až teď mám v zámoří pořádnou smlouvu, se kterou si můžu vydělat hezké peníze, jenže ta mi kvůli výluce teď neběží," trápí Tlustého.

I proto se jinak útočník Caroliny Hurricanes stále nezříká možnosti krátkého hostování v Mytišči, vše se ale bude odvíjet od toho, jak dopadnou jednání v NHL v době, kdy se Tlustý vrátí s týmem na led.

"Pokud se nezačne hrát, Rusko alespoň krátce zkusím. S Jardou jsme se dohodli, že se nejpozději na konci ledna vrátím, abych Kladnu pomohl v play-off a to dodržím. Už jenom proto, že si zápasy za domácí Kladýnko užívám," slibuje.

"Spíš než o peníze mi teď ale jde hlavně o novou životní zkušenost. V Česku mě nic nedrží. Nemám rodinu ani přítelkyni, můžu si zabalit svých pár věcí a odjet ze dne na den na druhý konec světa."

reklama