To je fair play! Plzeňák přiznal teč, Zlín vzápětí vyrovnal

22. 4. 2013 0:03
Obránce Plzně Tomáš Slovák se přiznal k teči, která poslala vhazování do obranného pásma Plzně. Zlín následně vyrovnal na 3:3 a vynutil si prodloužení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA

Praha - Velký smysl pro fair play prokázal v sedmém utkání finále plzeňský obránce Tomáš Slovák.

V hektickém závěru se totiž přiznal k teči kotouče, jenž následně zamířil mezi diváky.

Díky tomu se 14 sekund před koncem základní doby hra nastěhovala před branku Západočechů, kde krátce po buly vyrovnal Filip Čech ranou od modré na 3:3 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Přitom mu chybělo jen pár decimetrů, aby vyjel z obranného pásma, když ho zasáhlo zlínské nahození do helmy.

Při krátké rozpravě s hlavním rozhodčím Antonínem Jeřábkem se k teči doznal a změnil tak verdikt čárových. "Rozhodčí se mě ptal, jestli jsem to dostal do helmy. Očividně jsem to dostal, tak jsem řekl, že ano," řekl Slovák před prodloužením pro Českou televizi. Přes očividně skleslou náladu následně dodal: "Jedeme dál, budeme bojovat."

Slovák si nakonec svůj mimořádný čin nebude vyčítat. Plzeň zásluhou Martina Straky ve druhém prodloužení rozhodla a ukořistila tak první extraligový titul.