reklama

To je fair play! Zlínský brankář odvolal vyloučení soupeře

Podívejte se na snímky ze včerejšího utkání. Podívejte se na snímky ze včerejšího utkání. Foto: Lukáš Drštička
Zlínský gólman Libor Kašík odvolal vyloučení sudích, když přiznal, že jej podrazil spoluhráč, nikoliv soupeř.

Zlín - Sportovní gesto fair play předvedl zlínský brankář Libor Kašík ve čtvrtém semifinálovém zápase play off extraligy s Třincem. Rozhodčí chtěli vyloučit Jiřího Polanského za podražení zlínského brankáře, ale ten se přiznal, že jej podrazil domácí kapitán Petr Čajánek a tím odvolal verdikt sudích.

"Byl jsem si jistý, že mě podrazil Čajánek. V hlavě jsem to měl tak, že bych se měl přiznat. Viděl jsem to u jiných hráčů a myslím, že je to sportovní. Tak jsem se přiznal," popsal Kašík celou situaci.

Nikdo ze spoluhráčů mu nevyčítal, že tým přišel o možnost hrát přesilovku. "Všichni to vzali tak, jak to bylo a nijak víc bych to nerozebíral," uvedl.

Za své gesto se od Polanského žádné reakce nedočkal a ani to nijak neřešil. "S Polanským si neřekneme ani ahoj. Je to semifinále, tak je to vyhecované," řekl Kašík s úsměvem.

Zlín musel dohánět

Utkání nezačalo pro domácí dobře, neboť již ve 32. sekundě inkasovali z hole kanonýra Martina Růžičky. "Řekl jsem si, že mi zápas dobře začal a doufal, že jej dochytám," řekl Kašík s nadsázkou.

Berani zabrali a ještě do první sirény vyrovnali díky trefě Filipa Čecha. "Snažil jsem se přidat a i ostatní hráči se zlepšili," podotkl dvaadvacetiletý gólman.

V dalším průběhu zápasu moravský celek neudržel v 53. minutě těsné vedení 3:2, když vyrovnal třinecký kapitán Radek Bonk. "Jeli tři na jednoho a čekal jsem, že vystřelí nahoru. Byl jsem zajetý a připravený i na přihrávku. Vystihl to skvěle, je to hráč velkých kvalit," uvedl Kašík.

Zlín přece jen sérii vyrovnal

Třineckou euforii zmrazil o 19 sekund později v play off agilní Ondřej Veselý, jenž vrátil jednogólový náskok na stranu Zlína. Ve zbývajícím čase svěřenci trenéra Rostislava Vlacha těsné vedení 4:3 uhájili a vyrovnali stav série na 2:2. "Kluci hráli skvěle, dali čtyři góly. Proti Třinci je to paráda," uvedl brankář, jenž zlikvidoval 33 střel.

Oproti prvním dvěma zápasům na ledě Ocelářů zlepšili zlínští hokejisté v domácím prostředí herní projev. Série se za nerozhodného stavu přestěhuje k pátému čtvrtečnímu zápasu na třinecký led, kde Berani budou chtít napravit dojem z předchozího vystoupení.

"Musíme hrát dobře zezadu, a když mi budou spoluhráči pomáhat jako v obou domácích zápasech, tak bychom snad mohli uspět," věřil Kašík v získání prvního mečbolu v sérii.

reklama