Tohle jsem nikdy nezažil, přiznal sedmibodový Radivojevič

24. 1. 2016 19:54
Branko Radivojevič zažil proti Karlovým Varům bodově nejplodnější zápas v kariéře. Při vítězství 7:2 si slovenský útočník připsal sedm bodů za jeden gól a šest asistencí. Čímž vyrovnal extraligový rekord v počtu získaných bodů v jednom zápase. Šesti asistencemi dokonce vytvořil nový rekord soutěže.
Branko Radivojevič.
Branko Radivojevič. | Foto: Milan Kammermayer

Karlovy Vary - Bodově nejvydařenější utkání v kariéře dnes odehrál liberecký hokejový útočník Branko Radivojevič. Pětatřicetiletý slovenský reprezentant se na výhře Bílých Tygrů na ledě Karlových Varů podílel gólem a šesti asistencemi, při výhře 7:2 tak nechyběl z pohledu hostů u ničeho důležitého. Ziskem sedmi bodů tak vyrovnal rekord soutěže.

Radivojevič: V zápase mi všechno vyšlo

"Něco podobného se mi nikdy v kariéře nepovedlo, ani v mládežnické kategorii. Myslím, že v minulosti jsem mohl mít maximálně někdy čtyři body," řekl Radivojevič novinářům. "Byl to zápas, ve kterém mi prostě všechno vyšlo a bylo to někdy i se štěstím. Už se to ale asi nikdy nebude opakovat," pousmál se zkušený útočník.

Podobný počin se v extralize povedl naposledy v lednu 2005 Janu Čalounovi, který se na výhře Litvínova nad Jihlavou podílel pěti góly a dvěma asistencemi. Sedmibodový večer zažili i zlínský Petr Čajánek (6+1 proti Opavě v roce 1998) a vsetínský Tomáš Sršeň (5+2 proti Pardubicím v roce 1997). Šest finálních přihrávek však ještě v novodobé historii domácí nejvyšší soutěže žádný hráč nenasbíral.

Extraligový lídr deklasoval Energii 7:2, dvě třetiny však byl zápas vyrovnaný. Po 40 minutách vedli Severočeši 3:2 a v úvodu třetí části měli domácí několikrát šanci vyrovnat. Nepodařilo se jim to a nakonec jasně prohráli.

Liberec rozhodl v poslední třetině

"Zlomili jsme to ve třetí třetině čtyřmi góly během snad šesti minut. O přestávce jsme si v kabině něco řekli a začali jsme konečně hrát náš hokej. Nikdo z nás nebyl spokojený s průběhem zápasu v prvních dvou třetinách," přiznal Radivojevič.

Klíčové podle něj byly branky Michala Bulíře v 46. a 48. minutě, díky kterým Severočeši soupeři definitivně odskočili. "Chválabohu nám to tam začalo padat a nebyl z toho nervák. Michal je určitě hrozně rád, že se k nám vrátil do lajny a dal jedny z nejhezčích gólů v sezoně," dodal s úsměvem slovenský útočník, který se v pořadí extraligové produktivity posunul do elitní desítky.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16