reklama

Ton: Spartě dávám ještě týden. A pak rozjedu jednání

Petr Ton byl nejzářivější hvězdou letošní extraligové sezony. Zatím však stále neví, kde bude hrát v té příští. Petr Ton byl nejzářivější hvězdou letošní extraligové sezony. Zatím však stále neví, kde bude hrát v té příští. autor: CPA Eduard Erben
Sparta svému kanonýru Petru Tonovi stále nenabídla novou smlouvu.

Praha - Hned tři individuální trofeje si z vyhlašování extraligového Hokejisty sezony odnesl sparťanský útočník Petr Ton. Kromě již známých triumfů v kanadském bodování a pořadí střelců získal i hlavní cenu.

Hvězdný kanonýr však klub, v jehož barvách letos tak zářil, možná opustí. Skončila mu smlouva a novou mu Sparta stále nenabídla.

"Ještě tak týden počkám. V případě, že Sparta nebude mít zájem, rozjedu jiná jednání," prozradil po skončení slavnostního večera Ton.

Co pro vás vítězství v této anketě znamená?
"Přiznám se, že jsem to nečekal. Momentálně to je pro mne největší ocenění a hlavně překvapení."

Tentokrát hlasovali kromě odborníků a zástupců médií také samotní hráči. Jak to z tohoto pohledu berete?
"Je to o to cennější a vážím si toho."

Máte už pro trofeje připravené místo?
"Vystavím si to do mé, jak manželka říká, síně slávy. Je to vlastně taková moje malá trucovna, kterou jsem si dřív udělal. Je tam bar, pípa, různé ceny nebo obrazy z titulů. Asi si budu muset na ty trofeje koupit větší poličku, protože ta dosavadní byla spíš provizorní. Teď už je těch trofejí docela dost a není je kam dávat. Ale jsou to příjemné starosti."

Součástí cen jsou i předvyplněné sázkové tikety k mistrovství světa. Sázíte rád?
"Docela ano, ale ne moc úspěšně. Nesázím pravidelně, spíš jen tak tipuju. Tyhle dva tikety (na českou výhru nad Slovenskem o čtyři a více branek a na zisk titulu mistrů světa - pozn. redakce) ale asi budu sledovat hodně a budu pořádně držet palce."

Půjdete si nyní na nějaké zápasy šampionátu také sám vsadit?
"Myslím si, že asi ne. Spíš si budu jen tak tipovat. I se synem. Ten teď jede na školu v přírodě, tak mu budu zapisovat výsledky a vyplňovat tabulky."

Pojďme k vaší budoucnosti. Vypršel vám kontrakt ve Spartě, jste bez smlouvy a hovoří se o vašem odchodu. Jak to tedy momentálně vypadá?
"Poté, co jsem si to nějakou dobu promýšlel, bych ve Spartě po těch jedenácti letech rád pokračoval. Ale víme, jaká jsou hráčská omezení, data narození, že tým letos opět na ten nejvyšší cíl nedosáhl. Už se několikrát stalo, že koncepce přešla na mladší hráče s výhledem do budoucna, takže to není úplně otázka pro mne. Já sám ještě tak týden vydržím čekat, jestli se Sparta nějak vyjádří. Pokud během pár dní nabídka nepřijde, rozjedeme s agentem Jirkou Hamalem jiná jednání."

Už jste si vytipoval kluby, které by vás nějak lákaly?
"O dalších možnostech jsem už přemýšlel, ale je zbytečné je teď s předstihem říkat. Ale prozradím aspoň tolik, že kdybych nedostal novou smlouvu, tak by mě zajímalo prostředí, kde jsem po Spartě působil nejvíc, a tím je Finsko."

A co Kladno, které se nyní bude pokoušet o návrat do extraligy? Je reálné, že byste se tam vrátil?
"Nebudu zastírat, že po takové sezoně, jakou jsem měl, a když jsem zdravý, tak chci pokračovat v nejvyšší soutěži."

reklama