reklama

Ton: Pověra? Tentokrát jsme se rozhodli na pohár nesáhnout

Když před dvěma lety přebíral tehdejší kapitán Sparty Michal Broš Prezidentský pohár, týmu to v play off štěstí nepřineslo. Proto se to sparťané rozhodli letos změnit. Když před dvěma lety přebíral tehdejší kapitán Sparty Michal Broš Prezidentský pohár, týmu to v play off štěstí nepřineslo. Proto se to sparťané rozhodli letos změnit. autor: CPA
Sparťané se tentokrát rozhodli, že se Prezidentského poháru nedotknou. Před utkáním proti Kometě (7:0) tak převzal trofej z rukou extraligového šéfa Josefa Řezníčka patron sezony Jiří Holeček.

Praha - Když se před dvěma lety rozhodl tehdejší kapitán hokejistů pražské Sparty Michal Broš sáhnout na Prezidentský pohár pro vítěze základní části Tipsport extraligy, týmu to v play off štěstí nepřineslo a vypadlo hned ve čtvrtfinále s Kometou Brno.

Proto se tentokrát sparťané rozhodli, že se kvůli pověře známé z NHL poháru nedotknou. Před úterním utkáním 48. kola symbolicky proti Kometě (7:0) tak převzal trofej z rukou extraligového šéfa Josefa Řezníčka patron sezony a gólmanská legenda Sparty Jiří Holeček

"Michal Broš se tehdy rozhodoval, zda si na pohár sáhnout nebo ne. Nakonec jsme se společně se staršími hráči rozhodli, že uděláme změnu. Takže jsme si sáhli a s Kometou vypadli ve čtvrtfinále. Takže teď jsme to zase změnili a bylo to logické vyústění situace," přiznal po zápase Petr Ton, který si v utkání připsal na své konto dva góly a dvě asistence.

Petře, dvěma góly jste dnes překonal váš střelecký rekord ze základní části, který nyní činí 35 gólů. Stihnete v posledních čtyřech kolech překonat i rekord Martina Růžičky (40 gólů)?
"Je pravda, že si užívám zatím sezonu plnou rekordů (nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč klubové historie). Ale hlavně doufám, že to bude završené tím týmovým úspěchem.

Takže o překonání loňského Růžičkova rekordu nepřemýšlíte? 
Je to pořád hrozně daleko. Trošku ty statistiky sleduji, ale musel bych z těch čtyř zápasů do konce mít nějaký alespoň dvougólový. Nebo ještě lépe třígólový, aby se to alespoň přiblížilo. Já jsem ale šťastný i tak a tohle nijak neřeším. Tím se nestresuju. 

Neříkejte ale, že jste na překonání svého maxima před zápasem nemyslel?
Člověk to vždycky hodnotí postupně. Myslím, že takových 20 gólů v sezoně není na útočníka špatná vizitka. Když se to té metě blíží, tak jsem si říkal, že třicet člověk už zase mockrát nedá. A když jsem překonal i to, našel jsem si další metu k pokoření, což byl osobní rekord. Jsem za to šťastný, že se to podařilo. 

Vaše dnešní dva góly ale nebyly zrovna z těch, které by pro Vás byly typické, že? 
Někdy to tak bývá. První gól Jirka Trvaj přečetl, co budu dělat, byl tam včas, já to nezvedl, ale prošlo mu to pod rukou. Tak to chodí, někdy to naopak člověk udělá dobře a gól nedá. Při druhém jsem to dobře trefil a prošlo to skrze brankáře, z něhož to vypadlo. Já si ale takový gól rád počítám. 

Čekal jste, že i po olympijské pauze to Spartě půjde tak dobře jako před ní?
Byli jsme hodně hladoví. Každý si odpočinul, dobře jsme potrénovali, ale chtěli bychom třeba po tom týdnu až deseti dnech určitě hrát. 

Vlastně jste si mohli vyzkoušet téměř dvoutýdenní pauzu, která vás čeká mezi koncem základní části a čtvrtfinále, že?
Pepa Jandač nás na to hodně připravuje, že tohle nesmíme vůbec řešit a mít to v hlavách. Musíme hrát tak, jako kdybychom minule s Litvínovem hráli před dvěma dny.

reklama