San Jose zvládlo nevídané drama v prodloužení, Boston smetl v sedmém duelu Toronto

Tomáš Hertl slaví postup do druhé kola paly off NHL 2019 Tomáš Hertl slaví postup do druhé kola paly off NHL 2019 autor: Reuters
Hokejový útočník Tomáš Hertl se podílel v rozhodujícím utkání série s Vegas gólem a přihrávkou na výhře San Jose 5:4 v prodloužení. Do čtvrtfinále NHL postoupil také Boston, který i díky jedné asistenci Davida Krejčího porazil Toronto 5:1 a sérii vyhrál rovněž 4:3.

Hráči Sharks předvedli velký obrat, protože ještě deset minut před koncem třetí třetiny prohrávali 0:3. Vegas mířilo za postupem po gólech Williama Karlssona, Codyho Eakina a Maxe Paciorettyho, domácí ale vrátil do hry Eakinův faul, který krosčekoval do hlavy Joea Pavelského, a Sharks pětiminutové vyloučení potrestali čtyřmi góly.

Obrat odstartoval střelou z levého kruhu Logan Couture, u jehož trefy si Hertl připsal druhou asistenci. Český útočník vzápětí tečí vstřelil kontaktní gól a opět Couture ranou zpoza kruhů vyrovnal. Dech beroucí pasáž završil Kevin Labanc, který u předchozích tří branek asistoval. Vegas se ale nevzdalo, při hře bez brankáře vyrovnal 47 sekund před koncem Jonathan Marchessault.

San Jose vyhrálo předchozí zápas gólem Hertla v 92. minutě a také tentokrát zlomili v prodloužení zápas na svou stranu: v čase 78:19 rozhodl Barclay Goodrow.

Sharks gólem dokonali i obrat v sérii, v níž s loňským finalistou prohrávali 1:3 na zápasy. Lví podíl na obratu má Hertl, neboť v posledních třech utkáních vstřelil čtyři góly a na jeden přihrál. Dvakrát byl vyhlášen první hvězdou, v rozhodujícím duelu třetí.

Bruins stejně jako loni sedmý duel zvládli

Boston skóroval jako první v 15. minutě, kdy Joakim Nordström trefil z ostrého úhlu volné místo v postoji brankáře Frederika Andersena. Střelou z pravého kruhu ke vzdálenější tyči zvýšil ještě v úvodní třetině Marcus Johansson. Stejným způsobem snížil John Tavares, ale na začátku třetí třetiny prošel krásně mezi dvěma hráči Sean Kuraly a střelou z levého kruhu přes obránce vrátil domácím dvougólový náskok.

Zbývající dvě branky vsítili Charlie Coyle a Patrice Bergeron v závěru při power play a Boston vyřadil Toronto stejně jako loni v rozhodujícím utkání. Krejčí si připsal asistenci u čtvrté branky a v sérii nasbíral pět bodů (2+3). David Pastrňák zaznamenal v sedmi utkáních proti Torontu dvě branky a čtyři přihrávky.

Boston narazí v další fázi na Columbus, který vyřadil suveréna základní části Tampu Bay. San Jose se utká ve druhém kole s Coloradem.

St. Louis slaví Stanley Cup, Boston zůstal pod vrcholem. Projděte si výsledky NHL St. Louis slaví Stanley Cup, Boston zůstal pod vrcholem. Projděte si výsledky NHL Prohlédněte zde

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

Boston - Toronto 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Branky: 15. Nordström, 18. Johansson, 43. Kuraly, 58. Coyle (Krejčí), 60. Bergeron - 24. Tavares. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Kuraly, 3. Nordström (všichni Boston). Konečný stav série: 4:3.

Západní konference - 7. zápas:

San Jose - Vegas 5:4 v prodl. (0:1, 0:1, 4:2 - 1:0)

Branky: 50. a 53. Couture (na první Hertl), 51. Hertl, 54. Labanc, 79. Goodrow - 11. W. Karlsson, 30. Eakin, 44. Pacioretty, 60. Marchessault. Střely na branku: 48:38. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Labanc, 2. Couture, 3. Hertl (všichni San Jose). Konečný stav série: 4:3.