Tortorella za "výlet" do soupeřovy šatny přijde o šest duelů

21. 1. 2014 9:39
Hokejisté Vancouveru budou v šesti zápasech postrádat trenéra Johna Tortorellu, kterému vedení NHL zastavilo na 15 dní činnost za extempore v utkání s Calgary
Takhle kouč John Tortorella (vlevo dole) dorážel na hráče a trenéry Calgary Flames | Video: Sport

New York - Hokejisté Vancouveru budou v šesti zápasech postrádat trenéra Johna Tortorellu, kterému vedení NHL zastavilo na 15 dní činnost za to, že se v přestávce po první třetině sobotního zápasu s Calgary vydal do soupeřovy šatny. Během trestu bude Tortorella bez platu a nesmí být v kontaktu s týmem.

Potrestán byl také kouč Calgary Bob Hartley, jenž dostal pokutu 25 tisíc dolarů (půl milionu korun). Podle vedení NHL mohl za divokou první třetinu, kterou odstartovala hromadná rvačka hned po úvodním vhazování (video zde). Trenér hostů poslal na první střídání hráče ze čtvrté formace a Tortorella zareagoval stejným krokem. Okamžitě po buly se Kevin Westgarth pustil do domácího obránce Kevina Bieksy a strhla se velká bitka. Rozhodčí hned v úvodu zápasu vyloučili osm hráčů včetně obránce Calgary Ladislava Šmída a udělili 152 trestných minut.

Naštvaný Tortorella se pustil slovně do Hartleyho kvůli jeho zahajovací sestavě už před zápasem a také během rvačky a v první přestávce za ním šel do kabiny. "Chování pana Tortorelly bylo nebezpečné a liga z toho měla ostudu," uvedl viceprezident NHL Colin Campbell.

Vancouver nakonec v zápase zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech. Tortorella bude svému týmu chybět do konce ledna. Na střídačku se může vrátit 3. února v utkání na ledě Detroitu, před olympijskou pauzou stihne jen čtyři duely.